• PRZERWĘ MAMY, WIĘC CZYTAMY. BIJEMY REKORD W CZYTANIU NA PRZERWIE

•

W ramach Tygodnia Bibliotek Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cedyni wraz z Biblioteką Miejską 15 maja 2019 r. o godzinie 10.50 po raz pierwszy wziął udział w IV ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. Każda grupa miała możliwość wysłuchania następujących tekstów literackich czytanych przez chętnych lektorów:

grupa przedszkolna – „Jan Brzechwa dzieciom”,

klasy 0-4 – „ Mama Mu nurkuje” J. Wieslander,

klasy 5-8 sp i 3 gimnazjum – „Igrzyska śmierci” S. Collins.

Ogólnie w cedyńskiej akcji uczestniczyło 410 osób wraz z pracownikami szkoły.

Akcję uważamy za bardzo udaną, czego dowodem było duże zainteresowanie uczestników oraz… cisza na przerwie (!), bowiem każdy chciał posłuchać fragmentów utworów czytanych przez lektorów.

Koordynatorką naszej akcji była p. Kamila Baran.

Zdjęcia>>>