• O projekcie

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

• Projekt Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

• Nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne. Zakupiony sprzęt pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i informatyki, świetlicy, ale również w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań, akcjach oraz uroczystościach szkolnych.

Otrzymane przez nas wsparcie to 72 000,00 zł które  przeznaczyliśmy na sprzęt do prowadzenia zajęć z techniki, informatyki, robotyki i na zakup sprzętu audio-video.

Zakupiliśmy wyposażenia wg poniższej specyfikacji:

1. Drukarka 3D Banach
            2. Aparat fotograficzny Sony ZV-1
            3. Mikroport Saramonic Blink 500 B1
            4. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
            5. LEGO® Education SPIKE™ Prime - zestaw podstawowy
            6.  Laptop ACER

Informacje na temat realizacji tego projektu będą umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.