• Serce dla zwierzaka

            Szanowni Przedszkolacy, Uczniowie i Nauczyciele

            Z wielką wdzięcznością i radością pragniemy Wam podziękować za niezwykłe zaangażowanie i poświęcenie w całoroczną zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w cedyńskim azylu. Ta nieustanna determinacja i wrażliwość na potrzeby innych istot są naprawdę godne podziwu.

          • Apel podsumowujący II półrocze roku szkolnego 2022/2023

            W dniu 22.06.2023r. odbył się apel podsumowujący drugie półrocze roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję podsumować osiągnięcia i przebieg ostatnich miesięcy nauki.

            Podczas apelu, dyrektor szkoły, Magdalena Filińska przedstawiła podsumowanie wyników edukacyjnych. Pani Dyrektor ogłosiła klasy, które miały najwyższą frekwencję i osiągnęły najlepsze wyniki w nauce. Klasa 6a otrzymałą puchar za najwyższą średnią w szkole. Była to ogromna motywacja dla uczniów, którzy ciężko pracowali przez cały okres nauki.

          • Zaproszenie do kolejnej edycji #SuperKoderów

            Dnia 20.06.2023 r. szkoła otrzymała zaproszenie do kolejnej edycji #SuperKoderów 2023/2024. #SuperKoderzy to fantastyczna inicjatywa, która promuje naukę programowania i rozwijanie umiejętności informatycznych.

            W projekcie uczestniczy 140 szkół z całej Polski. Każda szkoła otrzyma grant na zakup sprzętu komputerowego i pomoc dydaktyczną niezbędną do prowadzenia zajęć w ramach wybranej ścieżki. Dodatkowo Fundacja Orange zapewnia dwóm nauczycielom z każdej szkoły profesjonalne szkolenie, które przygotuje ich do przeprowadzenia zajęć oraz wsparcie doświadczonych edukatorów przez cały czas trwania projektu.

          • Aktywne zajęcia świetlicowe

            Podczas zajęć w świetlicy szkolnej dzieci tworzyły obrazki z koralików do prasowania, zarówno z gotowych wzorów jak i według własnych pomysłów. Dzięki tym zajęciom dzieci miały możliwość rozwijać swoje zdolności manualne, koncentrację i wyobraźnię oraz miały dużo radości z wykonanych obrazków.

            Ponieważ dzieci bardzo polubiły pracę z koralikami, w związku z tym powstał pomysł by wykonać większe dzieła na kiermasz i w ten sposób wspomóc Cedyński Azyl dla zwierząt. Dzieci chętnie zaangażowały się w pracę i sumiennie pomagały w tworzeniu tych obrazów. Efekty tej pracy można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

          • Wizyta pszczelarza

            W ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi uczniowie klas drugich zaprosili p. Sylwestra Blachnierka - pszczelarza z zamiłowania, który na co dzień jest nauczycielem w naszej szkole.

            Pan Sylwester w ciekawy sposób opowiedział o pszczołach i pracy pszczelarza. Zaprezentował narzędzia i akcesoria (sprzęt zabezpieczający i kombinezony ochronne), których używa się do pracy z pszczołami. Wyjaśnił jak należy ubrać się do pracy w pasiece oraz pokazał w jaki sposób zadymia się ule. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję przymierzyć kapelusz, dotknąć ramek pszczelarskich.

          • Podsumowanie programu „MegaMisja”

            Uczniowie klasy 2a zakończyli z sukcesem swoją podróż po Cyfrowym Laboratorium, która okazała się nie tylko edukacyjna, ale także pełna zabawy i nagród. W czasie tej niezwykłej przygody, uczniowie Julka i Kuba zostali świetnymi pomocnikami w złapaniu niesfornego Psotnika.

            Podczas tej podróży, Julka, Kuba i reszta klasy nauczyli się, jak korzystać z internetu w sposób bezpieczny. Dowiedzieli się, jak chronić swoje dane osobowe, jak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje online oraz jak radzić sobie z internetowymi oszustwami. Cały zespół odbył spotkanie z ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa, który przekazał im wiele przydatnych wskazówek i porad.

          • Mała lekcja archeologii

            W ramach Europejskich Dni Archeologii, Muzeum Regionalne w Cedyni zorganizowało małą lekcję archeologii dla uczniów klas VI -VIII. Wydarzenie odbyło się 16 czerwca, a głównym prowadzącym był dr Przemysław Krajewski, doświadczony archeolog specjalizujący się w badaniach regionu.

            Podczas lekcji dr Przemysław Krajewski wyjaśnił nam, czym zajmuje się archeologia i jakie są jej cele. Uświadomił nam również, że badania archeologiczne pozwalają odkrywać, dokumentować i interpretować ślady przeszłych kultur i cywilizacji oraz jakie informacje i wiedzę można zdobyć dzięki tym badaniom.

          • Konkurs "Cedynia, moje miasto, moja historia"

            W dniach 15-22 maja 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konkursie wiedzy o Cedyni „Cedynia, moje miasto, moja historia” zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Cedyni oraz szkołę.

            Konkurs został przygotowany specjalnie dla uczniów klas VI -VIII i był nie tylko świetną okazją do poszerzenia naszej wiedzy, ale również do odkrycia piękna miasta i jego historii. Dzięki temu konkursowi mieliśmy szansę pogłębić naszą świadomość kulturową oraz zrozumieć znaczenie Cedyni jako miejsca o bogatym dziedzictwie.

          • Zaproszenie do udziału w projekcie "Bitwa pod Cedynią 972 - trzymamy granicę na Odrze"

            Muzeum Regionalne w Cedyni serdecznie zaprasza w dniach 24-25 czerwca 2023 r. do udziału w projekcie "Bitwa pod Cedynią 972 - trzymamy granicę na Odrze".

            Inscenizacja bitwy pod Cedynią to coroczne wydarzenie historyczne, które odbywa się w Cedyni pod koniec czerwca. Podczas tej inscenizacji będzie można zobaczyć rekonstrukcję historycznej bitwy, która miała miejsce w 972 roku. Na polach bitewnych przedstawieni będą wojownicy, którzy stoczą zażartą walkę o kontrolę nad rzeką Odrą. Podczas inscenizacji będzie można zobaczyć rycerzy w pełnym rynsztunku, konie bojowe, a także uzbrojenie i techniki walki stosowane przez wojowników w czasach wczesnopiastowskich. W trakcie wydarzenia można też będzie poznać historię, kulturę i zwyczaje dawnej Polski.

          • Wizyta uczniów z Technikum Leśnego im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie

            W dniu 2 czerwca 2023 roku mieliśmy przyjemność gościć uczniów z Technikum Leśnego im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie, którzy przygotowali dla uczniów ósmych klas prezentację dotyczącą oferty edukacyjnej ich szkoły. Uczniowie technikum zaprezentowali informacje na temat kierunków kształcenia, jakie oferuje ich szkoła oraz opowiedzieli o możliwościach rozwoju zawodowego związanych z nauką w tym zakresie. Przede wszystkim technikum leśne to szkoła dla osób, które chcą zdobyć wykształcenie związane z leśnictwem. W ramach takiej edukacji uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu hodowli i ochrony lasów, postępowania z drewnem, projektowania krajobrazu czy też planowania i zarządzania obszarami leśnymi.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 02.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
  • Galeria zdjęć

      brak danych