• Happening rowerowy

22 września 2022 r. odbył się Happening rowerowy z okazji "Europejskiego Dnia Bez Samochodu’’. Z tej okazji został zorganizowany przez panie Andżelikę Hajdaś i Iwonę Górną rajd rowerowy, w którym udział wzięli uczniowie klas V-VIII. Rajd odbył się malowniczą trasą po Polderach Cedyńskich. Trasę rajdu zabezpieczyli niezawodni strażacy z OSP Cedynia. Dziękujemy za udział w rajdzie i zapraszamy za rok.

• Prelekcja z policjantem

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” dnia 20 września 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem, w którym brali udział uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki. Policjant, który odwiedził naszą placówkę to starszy posterunkowy Grzegorz Idziaszek z Posterunku Policji w Cedyni. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z uczniami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września wszystkie przedszkolaki obchodzą święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W ramach tego dnia, dzieci z oddziału przedszkolnego- grupa 0A i grupa 0B uczestniczyły w ogólnopolskiej Akcji: „DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA WAZNE ŚWIĘTO, UCZCIJMY JE RAZEM TAŃCEM I PIOSENKĄ”. Zerówkowiczom ten dzień ten upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu, a zwieńczony został pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.

• Akcja Sprzątanie Świata

W piątek 16. września uczniowie klas 0 - 8 sprzątali Cedynię w ramach 29. akcji Sprzątanie Świata - Polska. Tegorocznej edycji przyświecało hasło: Wszystkie śmieci są nasze. Wyposażeni w rękawiczki i worki młodzi mieszkańcy naszej gminy ruszyli zadbać o środowisko. Zbierali odpady zmieszane oraz segregowane, by później specjalne firmy odzyskały z tych odpadów surowce wtórne. Organizatorzy akcji dziękują za zaangażowanie dzieciom, młodzieży oraz ich opiekunom.

• Gramy w kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W szkole królowały kropki i kropeczki w uczniowskich strojach i stacjach zadaniowych przygotowanych dla wszystkich klas.

• Zbiórka elektrośmieci

Drodzy Uczniowie i Rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

• Dzień Kropki

15 września świętujemy w naszej szkole dzień kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzień Kropki ma swój poczatek w książce Petera H. Reynoldsa pod tytułem "The Dot" czyli "Kropka". Główna bohaterka o imieniu Vashti, dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Nasza szkolna inicjatywa ma pobudzać wiarę w swoje możliwości zachęcając do tworzenia.

• DOŻYWIANIE W SZKOLE

WAŻNE INFORMACJE

Prosimy planowane nieobecności dziecka/ucznia ze wskazaniem dat zgłaszać pod nr telefonu 91 4144 017 w godz. 7:00 - 7:30.

Brak zgłoszenia powoduje naliczenie opłaty za ten dzień.

Rodzice/opiekunowie prawni dzieci korzystających z posiłków wnoszą odpłatność za żywienie z góry,

• SPOTKANIA ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU

Zapraszamy Dzieci nowoprzyjęte do przedszkola i ich Rodziców na spotkania adaptacyjne w dwóch terminach , o których wszyscy rodzice informowani są indywidualnie:

29.08. 2022 r. w godzinach 9.00- 11.00 I grupa

30.08.2022 r. w godzinach 9.00- 11.00 II grupa

Dziecko może przebywać w tym dniu w przedszkolu z rodzicem/opiekunem ( 1 osoba dorosła + dziecko )

• INFORMACJE DLA RODZICÓW

Wyprawka do zerówki :

• PAKIET EDUKACYJNY- informacja podana zostanie we wrześniu;
            • Piórnik – wyposażenie: 2 ołówki miękkie, nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami, kredki ołówkowe trójkątne (grube), np. Astra, Bambino lub inne dobrze kolorujące, temperówka- najlepsza z pojemnikiem na śmieci, gumka
        • Wakacje !!!

Wszystkim Uczniom Szkoły Podstawowej im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Cedyni życzymy bezpiecznego, spokojnego i udanego wypoczynku. Dbajcie o siebie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy, a po wakacjach wracajcie uśmiechnięci i szczęśliwi. Do zobaczenia 1 września 2022 r.

Wasi Nauczyciele

• Dzień Sportu i Profilaktyki

W dniu 21.06. w naszej szkole odbył się Gminny Dzień Profilaktyki i Sportu pt. "W ZDROWYM CIELE DORASTAMY, O HISTORII PAMIĘTAMY". Naszymi gośćmi byli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Piasku. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, historycznych oraz sportowych. W bloku sportowym uczniowie brali udział w atrakcyjnych grach i zabawach ruchowych. Były to wyścigi na wesoło, sztafety z przyborami, a także rozgrywki w unihokeja i w "dwa ognie". Dzieci rywalizowały również w biegach na średnim dystansie. Dla klas starszych odbył się konkurs skoku w dal. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe prezenty. Przy wejściu do szkoły pojawiło się również stoisko z pamiatkami, które zostały wykonane przez uczniów w ramach zajęć świetlicowych, lekcji techniki i koła rękodzielniczego. Był to dzień pełen zabawy, rywalizacji i wielu dodatkowych atrakcji.

Piątek 17.05.2024