• EKO ODKRYWCY 4

• Szkoła Podstawowa z Cedyni wśród zwycięzców konkursu Eko Odkrywcy 4 – dziękujemy za głosy oddane na nasz projekt

Konkurs Eko Odkrywcy to inicjatywa adresowana do dzieci i młodzieży z całej Polski. Projekt promuje praktyczne zdobywanie wiedzy ekologicznej i pomaga kształtować właściwe postawy wobec przyrody. Podczas projektów młodzi ekolodzy przeprowadzają  eksperymenty i doświadczenia, konstruują modele przyjaznych środowisku urządzeń i organizują liczne zajęcia terenowe. Zwycięzcy mogą samodzielnie zrealizować swoje ekologiczne pomysły, udowadniając sobie i otoczeniu, że dbanie o środowisko może być  fascynującym  doświadczeniem.

Spośród blisko 170 prac zgłoszonych do tegorocznej edycji komisja konkursowa wyłoniła 20 projektów finansowych. Ostatecznego wyboru zwycięzców dokonali internauci, którzy od 1 do 15 grudnia 2016r. mogli oddawać głosy na swoich faworytów. Wśród autorów 10 najpopularniejszych projektów do których trafiły nagrody finansowe w wysokości do 3 tys. znalazła się cedyńska podstawówka. Podobnie jak w ubieg³ym roku, zwycięzcy zostali wyłonieni w dwóch grupach wiekowych.

Lista zwycięzców Konkursu Eko Odkrywcy 4:

Grupa Starsza

• „Future Designers”  - Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szko³a” w Opolu
          • „GIM10 METEO”  - Gimnazjum nr 10 im. I. J. Paderewskiego w Gliwicach
          • „Nie byłoby nas, gdyby nie las”  - Szkoła Podstawowa  im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Cedyni
          • „O2żni strażnicy atmosfery”  - Szko³a Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza nr 4 w Elblągu
          • „Nasza Ziemia – Nasza Sprawa, czyli jak sztuczne drzewa mogą zmniejszyć globalne ocieplenie”  - Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim

Ze wszystkimi nagrodzonymi projektami można zapoznać się na oficjalnej stronie konkursu, pod adresem www.ekoodkrywcy.pl.

Organizatorami konkursu Eko Odkrywcy 4 są Henkel (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia. Ambasadorem konkursu jest Rafał Kosik, jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży, autor bestsellerowej serii książek „Felix, Net i Nika”.