• RAMOWY ROZKŁAD DNIA

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Zajęcia

7.00-8.00

Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne. Zabawy i ćwiczenia ruchowe oraz integracyjne.

8.00-8.15

Ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe, zabawy skoczne ze śpiewam.

8.15-8.25

Czynności porządkowe oraz higieniczne przed śniadaniem.

8.25-8.45

Śniadanie.

8.45-9.10

Zabiegi higieniczne po śniadaniu.

9.10-10.50

Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze dostosowane do wieku, potrzeb i możliwości dzieci zgodne z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego, wyzwalające aktywność dziecka w różnych sferach rozwoju dziecka. W tym także :

▪ j. angielski, j. niemiecki-  (2 razy w tygodniu)

▪ religia (2 razy w tygodniu)

▪ zajęcia logopedyczne

▪ zajęcia korekcyjno – kompensacyjne

▪ zajęcia terapeutyczne

Pobyt na świeżym powietrzu (gry, zabawy, spacery, obserwacje przyrody). Zajęcia sportowe. Eksperymentowanie, odkrywanie, podejmowanie zabaw badawczych.

Zabawy dowolne.

10.50--11.05

Czynności porządkowe oraz higieniczne przed obiadem.

11.05 -11.40

Obiad (II danie).

11.40 -12.00

Zabiegi higieniczne po posiłku. Grupa „Żabki” (trzylatki) - przygotowanie do leżakowania.

12.00 -12.05

Odbiór dzieci, których rodzice zadeklarowali 5-godzinny czas pobytu dziecka w przedszkolu.

12.05 – 13.55

Grupa „Żabki” – LEŻAKOWANIE.

Grupa „Misie” (4-latki) i Grupa „Słoneczka” (5-latki) – Słuchanie bajek, wierszy i opowiadań czytanych przez nauczyciela. Oglądanie książeczek. Zabawy i gry stolikowe. Zajęcia twórcze, plastyczne, teatralne, muzyczne, zabawy integracyjne oraz ruchowe. Praca indywidualna. Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci.

Zabawy na powietrzu.

13.55 -14.10

Czynności porządkowe. Zabiegi higieniczne przed posiłkiem.

14.10 – 14.40

Zupa oraz podwieczorek.

14.40 – 17.00

Utrwalenie wiadomości i umiejętności z zakresu samoobsługi i kultury zachowania się w różnych sytuacjach. Zabawy dowolne w sali lub na powietrzu. Praca indywidualna z dziećmi o charakterze obserwacyjnym, stymulacyjno – kompensacyjnym i wychowawczym. Zabawy integracyjne. Gry i układanki stolikowe. Prace użyteczno-porządkowe w sali.  Odbiór dzieci przez opiekunów.