•  Program SPOŁECZNIK 2018

• „Ściana do pisania dla przedszkolaków”

Program SPOŁECZNIK 2018

Celem projektu zrealizowanego  w sierpniu tego roku była integracja rodziców, dzieci i młodzieży Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni. Wyremontowano fragment ściany zewnętrznej sali gimnastycznej, przylegającej bezpośrednio do placu zabaw dla przedszkolaków. Około 40metrów kwadratowych ściany zostało wygładzone, pokryte gładzią tynkową i pomalowane specjalną farbą tablicową, dając tym samym możliwość pisania i rysowania po niej.

Program Społecznik 2018 to konkurs na dofinansowanie działań zrealizowanych w ramach mikrodotacji do 3.000 zł. Projekt realizowany  był  przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego, a dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. W pracach projektowych zaangażowanych było wielu rodziców, dziadków oraz uczniów ZSP Cedynia, w ramach tzw. wolontariatu. Liczną grupę stanowili członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Cedyni pod okiem swych opiekunów. Wszyscy wymienieni w ramach wolontariatu wykonywali wszelkie prace budowlane i porządkowe niezbędne do uzyskania gładkiej, zielonej ściany do pisania i upiększenia terenu tuż przy niej.  Świetny efekt wizualny i praktyczny dało położenie kostki polbrukowej stanowiącej podest tuż przy ścianie. Kostka została podarowana na cele projektu  z inicjatywy Pani burmistrz Gabrieli  Kotowicz.

Projekt ma także swoją matkę chrzestną, panią Renatę Misiurę, bez której zapobiegliwości, entuzjazmu i uporu na pewno nie uzyskalibyśmy takiego efektu prac. Dzieła dopełnili  wolontariusze -fachowcy w zakresie prac budowlanych – Panowie K. Świątek i A. Walczak, dzięki którym wszyscy znali kolejność i zakres wykonywanych prac.

Poza ścianą do pisania przedszkole wzbogaciło się o nasadzenie krzewów ozdobnych, co z pewnością upiększy otoczenie, w którym przebywają przedszkolaki. Wspomnieć należy także o zakupie trzech kolorowych ławeczek, które rozłożone w słoneczny dzień dają   naszym najmłodszym możliwość wzajemnej zabawy, integracji i wypoczynku.

W ramach podziękowania za pracę i zaangażowanie prosimy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy i uczestniczyli w tym projekcie,  o przyjęcie serdecznych gratulacji. Wspólnymi siłami udało się zrobić coś, co cieszy, bawi, a przede wszystkim edukuje najmłodszych mieszkańców naszej gminy.