• Szkolny konkurs ręcznego pisania "Mistrz Kaligrafii"

          • Dzień Pisma Ręcznego, obchodzony 23 stycznia, jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie znaczenia i roli pisma ręcznego w dzisiejszym świecie. W dobie elektronicznej komunikacji, często korzystamy z e-maili, komunikatorów i telefonów komórkowych, co sprawia, że tradycyjne pisanie ręczne staje się coraz rzadsze.

            Z tej okazji serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w szkolnym konkursie ręcznego pisania pt. "Mistrz Kaligrafii". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII ZSP w Cedyni, podzielonych na poszczególne kategorie wiekowe:

            - I kategoria – uczniowie klas I

            - II kategoria – uczniowie klas II-III

            - III kategoria – uczniowie klas IV-VI

            - IV kategoria – uczniowie klas VII-VIII

            Zasady konkursu znajdują się z załączonym regulaminie.

             

            Regulamin konkursu:

            Mistrz_Kaligrafii_Regualmin_kompletny.pdf

          • Jasełka szkolne


          • W dniu 21 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste jasełka, które zostały przygotowane przez uczniów klas czwartych. Przedstawienie to było wyjątkowe i pełne magii, a zarazem wzbudzało radość i wzruszenie wśród wszystkich zgromadzonych.

            Podczas samego przedstawienia jasełkowego, uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role postaci biblijnych. Odgrywali sceny związane z narodzeniem Jezusa, począwszy od poszukiwań miejsca w Betlejem, przez spotkanie z pasterzami, aż do przybycia trzech króli z darami. Czwartoklasiści zaprezentowali nie tylko swoje aktorskie umiejętności, ale także zaśpiewali kolędy i pastorałki, które dodatkowo przyczyniły się do magicznej atmosfery tego wydarzenia.

            Przemówienie i życzenia zostały przekazane przez Panie dyrektor, które serdecznie powitały wszystkich obecnych na uroczystości i podziękowały uczniom oraz nauczycielom za ich zaangażowanie i pracę nad przygotowaniami do jasełek. Pani wicedyrektor podkreśliła również, jak ważne jest przekazywanie tradycji bożonarodzeniowej i wzmacnianie więzi między uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły w tym wyjątkowym okresie.

            Po zakończeniu przedstawienia, na scenę zaproszony został ksiądz proboszcz, który pobłogosławił wszystkich obecnych i skierował wzruszające słowa o znaczeniu spokoju, miłości i wzajemnego wsparcia w okresie świąt Bożego Narodzenia. Następnie, dla każdej klasy, przekazał pobłogosławiony opłatek, symbolizujący życzliwość i życzenia dobrego serca.

            Jasełka szkolne były nie tylko okazją do prezentacji talentów uczniów, ale również do przekazania pięknej tradycji bożonarodzeniowej. Dzięki współpracy zespołu uczniów, wychowawców i nauczycieli oraz zaangażowaniu wszystkich, przedstawienie było pełne emocji i wzbudziło zachwyt wśród obecnych. Wielkie brawa należą się zarówno aktorom, jak i całej społeczności szkolnej za ten wspaniały świąteczny spektakl.

            Jasełka szkolne dostarczyły wszystkim obecnym wiele radości i wzruszeń, przypominając o prawdziwym duchu Bożego Narodzenia.

          • Świąteczne warsztaty klas I - III

          • Dnia 18.12.2023r. uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach świątecznych prowadzonych przez p. Karolinę i p. Olę z Podleśnej Pracowni.

            Warsztaty miały na celu zapewnienie dzieciom okazji do kreatywnej zabawy i nauki a także miały wprowadzić w magię i atmosferę zbliżających się świąt.

            Podczas zajęć uczniowie uczestniczyli w różnych aktywnościach. Pierwszą z nich było kreatywne tworzenie prac z drewna. Uczniowie mieli możliwość skorzystać z różnych materiałów, takich jak farby, biała folia, wstążki i klej, aby stworzyć według własnego pomysłu „piernikowego” domku. Ta aktywność miała na celu rozwijanie kreatywności uczniów oraz ich umiejętności manualnych.

            Kolejnym punktem programu były zagadki świąteczne. Uczniowie mieli okazję rozwiązywać różnego rodzaju zadania i zagadki związane tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia. To zadanie miało na celu pobudzanie myślenia i logicznego rozumowania u dzieci.

            Na zakończenie warsztatów uczniowie otrzymali niespodziankę od św. Mikołaja. Każdy z uczestników został obdarowany drobnym upominkiem w postaci piernika w kształcie choinki. Ta mała niespodzianka miała na celu umilenie dzieciom oczekiwania na zbliżające się święta.

            Warsztaty świąteczne były bardzo udanym wydarzeniem, które dostarczyło uczestnikom wiele radości. Uczniowie nie tylko mieli okazję rozwijać swoją kreatywność i umiejętności manualne, ale również mogli zintegrować się z koleżankami i kolegami. Takie wydarzenia wpływają pozytywnie na klimat szkolny i tworzą atmosferę wzajemnego wsparcia i przyjaźni.

          • Szkolny konkurs plastyczny pt. "Niepełnosprawność oczami dziecka”

          •  

            W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „Niepełnosprawność oczami dziecka", którego koordynatorem była pani Iwona Hołota. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci w zakresie problemów osób niepełnosprawnych oraz kształtowanie właściwej postaw i zachowań sprzyjających integracji z osobami niepełnosprawnymi.

            Zadaniem uczestników było przedstawienie swojej wizji spędzania wolnego czasu z osobą niepełnosprawną za pomocą pracy plastycznej. Każda z prac była niezwykle piękna i oddawała piękno relacji między dziećmi a osobami niepełnosprawnymi.

            Wybór zwycięzców był trudny, ponieważ wszystkie prace były wyjątkowe i wyrażały empatię oraz zrozumienie dla drugiego człowieka.

            I. Klasy I-III

            1.Aleksandra Foltyńska kl. Ib

            2.Maja Świderska kl. Ib

            3.Julia Jarmoluk kl. Ib


            II. Klasy IV - VIII

            1.Wanesa Zagórska kl.7b

            2.Magdalena Mucha 4a

            3.Dominika Pisula 7b

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i kreatywności.

          • 12. Turniej Recytatorski im. K.I. Gałczyńskiego o Puchar Burmistrza Morynia „Poezja Wisławy Szymborskiej”

          • W dniu 13.12.2023r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w 12. Turnieju Recytatorskim im. K.I. Gałczyńskiego o Puchar Burmistrza Morynia „Poezja Wisławy Szymborskiej” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu.

            Celem turnieju było upamiętnienie twórczości i osiągnięć jednej z najważniejszych polskich poetek - Wisławy Szymborskiej. Uczestniczki z naszej szkoły zaprezentowały się bardzo dobrze, wykazując umiejętność interpretacji wierszy, perfekcyjną dykcję oraz emocjonalne zaangażowanie. Na scenie panowała atmosfera zdrowej rywalizacji i artystycznego współzawodnictwa.

            Po zaciętej walce jury konkursu wyłoniło laureatki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

            Kategoria uczniowie klas IV-V

            I miejsce - Marika Filińska, uczennica klasy 4b 

            II miejsce - Laura Malcherczyk uczennica klasy 5b

            III miejsce - Aleksandra Koster uczennica klasy 4a

            Kategoria uczniowie klas VI-VIII

            II miejsce - Kamila Błaszczyk uczennica klasy 7b

             

            Turniej Recytatorski im. K.I. Gałczyńskiego o Puchar Burmistrza Morynia „Poezja Wisławy Szymborskiej” był nie tylko okazją do podziwiania talentu uczestniczek, ale również do celebracji piękna polskiej poezji.

          • WYNIKI KONKURSU "OZDOBA BOŻONARODZENIOWA"

          •  

            Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Prace były naprawdę wspaniałe, a komisja miała trudny wybór przy wyłanianiu zwycięzców. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie i talent artystyczny.

            Poniżej przedstawiamy wyniki:

            PRZEDSZKOLE I KLASY 0

            WYGRANI:

            Zuzanna Dzięcioł

            Maja Płuszka

            Liliana Caban

             

            WYRÓŻNIENIA:

            Nela Fredrich

            Klara Suder

            Julia Bednarz

             

            KLASY I-III

            WYGRANI:

            Marika Chojnacka

            Mieszko Prucnal

            Zuzanna Mieczkowska

             

            WYRÓŻNIENIA:

            Antoni Świątek

            Kamil Kappel

            Zofia Lis

             

            KLASY IV-VIII

            WYGRANI:

            Zuzanna Mruk

            Aleksandra Koster

            Nadiia Trofymchuk

            Krzysztof Stasiela

            Jakub Kurek

             

            WYRÓŻNENIE

            Klaudia Purczyńska

             

            NAGRODY ORAZ UPOMONKI DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW ZOSTANĄ ROZDANE PODCZAS APELU SZKOLNEGO W STYCZNIU

            Rada Rodziców

          • III miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Makramowym pt. "Węzełek

          •  

            Gratulacje dla Zuzanny Mruk z klasy 6a za jej udział i osiągnięcie w I Ogólnopolskim Konkursie Makramowym pt. "Węzełek". Zuzia zdobyła III miejsce w kategorii "Ozdoba świąteczna" za swoją pracę zatytułowaną "Anioł z księżycem". Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu, a Zuzia reprezentowała naszą szkołę w tej prestiżowej rywalizacji.

            Wpłynęło 68 prac z całej Polski. Zuzanna zaskoczyła całe Jury swoją kreatywnością i umiejętnościami. Jesteśmy dumni z osiągnięcia Zuzanny i gratulujemy jej zdobycia III miejsca! Jej praca "Anioł z księżycem" z pewnością zachwyciła wszystkich. Mamy nadzieję, że ta nagroda będzie dla niej dużą motywacją i zachętą do dalszego rozwijania swojego talentu. 

          • Mikołajki pełne niespodzianek

          • Dzień 6 grudnia w naszej szkole upłynął pod znakiem obchodów mikołajek. To był wyjątkowy i radosny dzień, pełen uśmiechu i radości. W ramach tych obchodów odwiedziła nas postać zimowego czaru, znana jako Śnieżynka pani Dorota Bogdanowicz. Towarzyszyła jej pani dyrektor oraz przedstawicielka Rady Rodziców.

            Śnieżynka miała dla uczniów wspaniałe niespodzianki w postaci słodkich upominków zakupionych przez Radę Rodziców. Natomiast dzieci przedszkolne z niecierpliwością czekały na swoją kolej, aby otrzymać upominek od Świętego Mikołaja. We wszystkich klasach uczniowie celebrowali mikołajki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i zaangażowaniem, organizując własne atrakcje. Były nie tylko zabawne, ale również edukacyjne i budujące więzi w klasach.

            Mikołajki z pewnością przyniosły wiele radości i uśmiechów na twarzy zarówno uczniów, nauczycieli, jak i wszystkich pracowników szkoły. Dzięki takim wydarzeniom, atmosfera szkolna staje się jeszcze bardziej przyjazna i radosna, a relacje między uczniami i nauczycielami stają się jeszcze silniejsze.

          • Opłata za dożywianie - grudzień 2023

          •  

             - szkoła podstawowa -15 dni x 10,80 zł = 162,00 zł

                   (za okres od 01.12. 2023r. do 21.12.2023r.),

               - oddział przedszkolny - 21 dni x 10,80 zł = 226,80 zł 

               - przedszkole - 21 dni x 12,00 zł = 252,00 zł

          • Zaproszenie do udziału w świątecznej zbiórce "Paczuszka dla Maluszka"

          • Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Małych Stópek pt. "Paczuszka dla Maluszka".

            Celem akcji jest zebranie artykułów potrzebnych dla najmłodszych dzieci, które zostaną przekazane potrzebującym rodzinom. Akcja trwać będzie od 3 grudnia bieżącego roku do 6 stycznia 2024 roku. Zbiórka artykułów odbywa się w dwóch miejscach. Każdy z nas może włączyć się w tę szlachetną akcję, przynosząc artykuły do kościoła w Cedyni przez cały tydzień bądź do szkoły we wtorki i środy, do klasy numer 60.  Koordynatorem zbiórki jest ks. Mateusz Pluskota.

            Mamy nadzieję, że w tym okresie uda nam się zebrać wiele rzeczy, które pomogą tym, którzy ich najbardziej potrzebują. Potrzebne są przede wszystkim: pampersy, pieluchy tetrowe i flanelowe, chemia kosmetyczna dla niemowląt, proszki i płyny do prania, kocyki, pościel, ubrania, śpiwory i zabawki.

            Dziękujemy z góry za waszą życzliwość i wsparcie. Razem możemy uczynić wiele dobrego i wpłynąć pozytywnie na życie innych. Liczymy na waszą aktywność i otwarte serca. Każda przyniesiona rzecz sprawi, że czyjeś życie będzie lepsze i pełne nadziei.

          • Podziękowania za wsparcie Fundacji Mam Marzenia

          • Z okazji Dnia Pluszowego Misia przyłączyliśmy się do akcji Fundacji Mam marzenie. Na terenie naszej placówki zorganizowaliśmy zbiórkę nowych maskotek, zabawek, gier i materiałów plastycznych dla podopiecznych szpitali.

            Uczniowie oraz przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Cedyni z entuzjazmem wzięli udział w zbiórce.

            Mamy nadzieję, że zebrane przez nas zabawki przyniosą wiele radości małym pacjentom z oddziałów szpitalnych.

          • Lekcja w muzeum

          • W dniu 20.11.2023r. uczniowie klas V i VII zapoznali się z wystawą pt. "Polski gen wolności. 150 lat walk o niepodległość (1768-1918) prezentowaną w Muzeum Regionalnym w Cedyni, która ukazuje najważniejsze momenty walk o wolność i polską państwowość, począwszy od konfederacji barskiej, poprzez insurekcje, powstania i rewolucje, kończąc na I wojnie światowej i odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Każde z tych wydarzeń było pokazane za pomocą unikalnych eksponatów, takich jak broń, mundury, dokumenty czy obrazy. Dzięki temu można było lepiej zrozumieć, jak wielkie były te momenty w historii Polski.

            Wystawa przybliżyła uczniom historię naszego kraju, pokazując, jak wiele wysiłku i poświęcenia wymagało odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dzięki tej wystawie mogli podziwiać bohaterstwo i determinację przodków oraz docenić trudności, które musieli przejść, aby każdy Polak mógł dzisiaj cieszyć się niepodległą Polską.

            Wystawę przygotowało Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie.

          • Warsztaty FIRST LEGO League w Witnicy

          • Uczniowie naszej szkoły w dniach 17-18.11.2023r. uczestniczyli w kolejnych warsztatach #FIRSTLEGOLeague w Witnicy. Drużyna z Bogdańca, Neutrebbin i Cedyni wraz trenerami przygotowywali się do tegorocznego wyzwania noszącego nazwę #MASTERPIECESM.

            Uczestnicy składali przeszkody z klocków Lego, które miały być pokonane przez roboty oraz rozwiązywali różne zadania związane z programowaniem i konstrukcją robotów EV3. Na warsztatach skupiali się głównie na rozwijaniu umiejętności technologicznych oraz kreatywnego myślenia.

            Podczas spotkania uczniowie mieli również okazję wymienić się doświadczeniami i pomysłami z kolegami z innych szkół. Dzięki temu mogli się wzajemnie inspirować i dowiedzieć się czegoś nowego. Współpraca z innymi uczniami była bardzo ważna, ponieważ dawała nam możliwość porównania własnych umiejętności i sposobów rozwiązania problemów.

            Warsztaty First Lego League były bardzo wartościowym doświadczeniem, dostarczyło uczestnikom wiele inspiracji i możliwość pracy w grupie. Nie możemy doczekać się kolejnych wyzwań.

             

             

          • Upominki dla #SuperKoderów

          • Uczniowie klasy 4a, 4b i 3a realizują tegoroczny ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange #SuperKoderzy. Głównym celem tego projektu jest nauka programowania, która ma na celu rozwój umiejętności logicznego myślenia i kreatywności wśród uczniów oraz pracy w grupie.

            Organizatorzy projektu przygotowali dla uczniów powitalne upominki, które miały zmotywować ich do udziału w programie. Każde dziecko otrzymało specjalną koszulkę z logiem #Superkoderzy oraz długopis, notes i smycz. Z przyznanego grantu kupiliśmy 4 roboty edukacyjne Lofi, które wymagały montażu. Roboty przyjechały do nas w elementach i do montażu zaprosiliśmy klasę 5b, gdyż nie było to takie proste.

            W ramach projektu uczniowie odbywają regularne zajęcia, na których uczą się podstaw programowania w aplikacji Scratch i Lofi Blocks. które pozwalają im zrozumieć zasady programowania.

            Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach. Projekt #SuperKoderzy daje im możliwość odkrycia swoich zdolności i pasji do programowania, co jest niezwykle cenne w dzisiejszych czasach.

          • Projekt "Czytam z klasą"

          • W ramach realizacji projektu "Czytam z klasą", uczniowie klasy 3a postanowili omówić i wykonać zadania związane z lekturą pt. "Mania, dziewczynka inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie". Jednym z tych zadań było przebranie się za bohaterów przeczytanej lektury i wykonanie sesji zdjęciowej.

            Aby zrealizować to zadanie, uczniowie stworzyli plan zdjęciowy, w którym dokładnie zaplanowali, jakie elementy garderoby i dodatki będą potrzebne do wykonania sesji zdjęciowej. Następnie, uczniowie wypożyczyli potrzebne dodatki, takie jak stare suknie z epoki, peruki czy inne elementy charakterystyczne dla postaci występujących w lekturze.

            Po zebraniu wszystkich potrzebnych rekwizytów, uczniowie przystąpili do działania. Cała klasa zaangażowała się w przygotowania, przebierając się za bohaterów i dokładnie odwzorowując ich wygląd z opisów w książce. Każde zdjęcie było starannie przemyślane i ustawione, aby jak najlepiej oddać atmosferę opowieści o Marii Skłodowskiej-Curie.

            Efekty ich pracy były imponujące. Uczniowie z pewnością dobrze się bawili, ale równocześnie z dużym zaangażowaniem przedstawili wybrane sceny i bohaterów. Na zdjęciach można zobaczyć m.in. Marię Skłodowską-Curie, jej rodzeństwo oraz innych istotnych postaci z książki. Każde zdjęcie oddaje pewien moment lub emocję z lektury, co sprawia, że całość jest bardziej wyrazista i interesująca. Przebranie się za bohaterów lektury i wykonanie sesji zdjęciowej miało na celu nie tylko zapoznanie uczniów z treścią książki, ale także umożliwienie im lepszego zrozumienia i identyfikacji z postaciami. Dzięki tej aktywności uczniowie mieli okazję spojrzeć na historię z innej perspektywy i lepiej wczuć się w świat opisany przez autorkę. Była to również świetna okazja do rozwijania kreatywności i umiejętności współpracy w grupie. 

          • Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Patriotycznej „Śpiewamy dla Niepodległej”

          • Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej „Śpiewamy dla Niepodległej odbył się w piątek tj. 10.11.2023 r. w Centrum Kultury w Chojnie. Konkurs miał na celu kultywowanie wartości patriotycznych oraz promowanie umiejętności muzycznych i wokalnych wśród najmłodszych uczestników.

            Wśród uczestników konkursu znalazły się przedszkolaki, które pięknie zaśpiewały pieśni wyrażające dumę i miłość do naszej Ojczyzny. W kategorii przedszkole Zoja Filińska zdobyła miejsce laureata.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tym konkursie i dziękujemy za piękne wykonania.

          • „Szkoła do hymnu” 2023

          • W dniu 10 listopada 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą "Szkoła do Hymnu". W ten sposób włączyliśmy naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            W dniu akcji, cała społeczność szkolna, zgromadziła się wzdłuż korytarza szkolnego. Po krótkim wprowadzeniu i przypomnieniu celów tej inicjatywy, rozpoczęliśmy wspólne śpiewanie hymnu narodowego bez podkładu muzycznego, lecz przy akompaniamencie trąbki. Pan Sylwester Blachnierek zaczął grać na trąbce pierwsze dźwięki hymnu, a my wszyscy przyłączyliśmy się do śpiewu. Głosy uczniów, nauczycieli i personelu szkolnego płynęły razem, tworząc wspaniałe, pełne emocji brzmienie. Był to wzruszający moment, ponieważ wszyscy obecni wzięli udział w tej uroczystości z dużym zaangażowaniem i przejęciem. Wspólny śpiew hymnu jednoczył nas i przypominał o wartościach, na których opiera się nasza ojczyzna.

            Po zakończeniu śpiewania hymnu, wysłuchaliśmy pięknej pieśni patriotycznej w wykonaniu Wanessy Zagórskiej. Na zakończenie głos zabrała pani wicedyrektor Alicja Kordylasińska, która wygłosiła poruszające przemówienie na temat znaczenia Dnia Niepodległości w dzisiejszych czasach. W swoim wystąpieniu pani wicedyrektor podkreśliła, że nasza niepodległość to nie tylko fakt historyczny, ale także wartość, której powinniśmy bronić i pielęgnować każdego dnia.

            Odśpiewanie hymnu państwowego jest ważnym wyrazem patriotyzmu i szacunku dla naszej ojczyzny. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła regularnie bierze w tym udział. To doskonała okazja do podkreślenia naszej łączności z narodem i uczczenia naszych wspólnych wartości.

          • Znicz dla Bohatera

          • Pamiętając o poległych żołnierzach spoczywających na Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach pod okiem koordynatorów R. Misiura, I. Hołota klasa VIa wzięła udział w akcji ,,Znicz dla Bohatera”. Uczniowie porządkowali groby po czym zapalili symboliczne światełko.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i przekazali znicze.

  • Galeria zdjęć

      brak danych