PODSUMOWANIE KURATORYJNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
12 czerwca w Szczecinie Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak wręczył nagrody laureatom konkursów przedmiotowych. Wśród nagrodzonych laureatów znalazł się nasz uczeń Jakub Artyszuk z klasy VIIa . Jakub ma podwójny powód do dumy. W tym roku szkolnym uzyskał tytuł laureata Konkursu Matematycznego i finalisty Konkursu Języka Niemieckiego zorganowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty . ZDJĘCIA Z GALI
JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM 2018
8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski czytało w jednym czasie książki. Próbowali oni pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających. Cedynia też czytała. Reprezentowali ją uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego oraz wychowankowie Przedszkola Miejskiego w Cedyni wraz z pracownikami Zespołu Szkolno- Przedszkolnego. Miło nam, że w odpowiedzi na nasze zaproszenie do akcji „ Jak nie czytam jak czytam” przyłączyła się również Pani Burmistrz Gabriela Kotowicz, Pan Starosta Wojciech Konarski oraz Radny Powiatowy Tomasz Siergiej, chcąc tym samym razem z nami promować czytelnictwo i dobro, jakie z niego wypływa. Łącznie w cedyńskiej akcji wzięło udział 397 uczestników. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. ZDJĘCIA Z TEGOROCZNEJ AKCJI
Gimnazjaliści znowu w projekcie Lego
Grupa uczniów klas gimnazjalnych, przystępując do kontynuacji projektu niemiecko-polskiego „Lego” w dniach 08-09.06.2018 r. w Witnicy, uczestniczyła w integracji drużyny składającej się m.in. z uczniów ze szkoły w Bogdańcu. Uczniwie budowali z klocków Lego przeszkody , a następnie uruchamiali robota wykonującego różne zadania.
RUSZYŁY SZKOLNE DNI PROFILAKTYKI
1 czerwca 2018 r w ramach obchodów Dnia Dziecka zorganizowanych przez COKiS we współpracy z ZSP w Cedyni uczniowie klas IV-VII i gimnazjum wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pod hasłem „Wakacje off-line czyli wyloguj się do życia” prowadzonych przez pedagoga szkolnego- p. Stellę Blachnierek i pracownika COKiS p. Dorotę Tondel.
JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM! 2018
W ubiegłym roku Gimnazjum im. Mieszka I w Cedyni po raz pierwszy wzięło udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „ Jak nie czytam jak czytam”. Zostaliśmy laureatami za najlepsze zdjęcie. W tym roku jako Zespół Szkolno-Przedszkolny również przyłączymy się do akcji. Prosimy o przybycie ze swoją ulubioną książką i wzięcie udziału we wspólnej fotografii promującej czytelnictwo.
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat...
1. czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. Również w naszej szkole był to świąteczny dzień , nie tylko dlatego , że nie było wtedy zwykłych lekcji . Dodatkowo dopisała nam pogoda, humory i energia , której naprawdę trzeba mieć wiele, by pokazać pasje , poćwiczyć umiejętności oraz sprawdzić swoje siły w rozgrywkach sportowych… a wybornie bawili się wszyscy… od dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej, po najstarszych uczniów gimnazjum!
Wycieczka do Wrocławia
W dniach 28-30.05.2018 r. uczniowie klas Va, Vb, VIb, wybrali się na wycieczkę do Wrocławia pod opieką pań: Iwony Rączkowskiej, Eweliny Rubin-Karwowskiej i Jolanty Trzópek. Po sześciogodzinnej podróży spotkaliśmy się na miejscu z przewodnikiem panem Arturem Domańskim, który przez trzy dni oprowadzał nas po najpiękniejszych zakątkach Wrocławia.
Egzamin na kartę rowerową
W 23 maja uczniowie klas IV przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Nad prawidłowym przebiegiem czuwał policjant asp. Ernest Groszewski z cedyńskiej komendy. Egzamin składał się z części teoretycznej (test jednokrotnego wyboru) oraz z części praktycznej (jazda rowerem na placu). Uczestnicy byli dobrze przygotowani do egzaminu, niektórzy bardzo się denerwowali. Dla wszystkich był to pierwszy tak poważny egzamin w ich życiu.
Wycieczka klasy IIIA do Muzeum Techniki i Komunikacji
22 maja wyjechaliśmy na wycieczkę do Szczecina. Zwiedziliśmy Muzeum Techniki i Komunikacji, jedno z największych w Polsce muzeów o profilu technicznym. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy zgromadzone eksponaty, które przeniosły nas w dawny, nieznany świat. Mieliśmy też inne atrakcje. Zabawy w Świecie Trampolin, przejażdżki kolejką w Parku Kasprowicza, na końcu wspólne zdjęcie pod Pomnikiem Czynu Polaków. Pełni wrażeń wróciliśmy do Cedyni marząc już o następnej wspaniałej przygodzie z naszą wychowawczynią Ireną Prędkowską i naszymi rodzicami.
Zwiedziliśmy Małopolskę
W dniach 15 - 18 maja 2018 roku klasy drugie gimnazjum pod opieką wychowawczyń poznawały uroki Małopolski. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Wieliczki tzw. trasą górniczą. Wyposażeni w kombinezony ochronne, pochłaniacze tlenku węgla, hełmy z lampami górniczymi oraz przeszkoleni ze sposobu używania powyższego ekwipunku, zeszliśmy pod ziemię. Po otrzymaniu certyfikatów potwierdzających zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika pojechaliśmy do miejscowości Czajowice, skąd rozpoczęliśmy zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego. Przepiękne widoki i ciekawe opowieści przewodnika rekompensowały nam zmęczenie i ból nóg.
XI Sztafeta literacka
Co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Chojne zaprasza do organizowania w szkołach tak zwanej ”Sztafety literackiej”. Tegoroczna, jedenasta już edycja, poświęcona była poezji patriotycznej.
Dnia 17 maja uczniowie klas VI – III gimnazjum, wraz z nauczycielami języka polskiego, zorganizowali czytanie utworów poświęconych ojczyźnie. Czytając utwory patriotyczne propagowaliśmy czytelnictwo w ogóle oraz symbolicznie uczciliśmy obchodzoną w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To była kolejna, udana akcja, aby udowodnić, że uczniowie lubią czytać i świetnie potrafią się zorganizować.
ZWIEDZALIŚMY WARSZAWĘ
W dniach 08.05-11.05 uczestniczyliśmy w wycieczce do Warszawy. Pomysłodawcą i organizatorem wycieczki była p. Andżelika Hajdaś, a towarzyszyły jej p. Renata Misiura i p. Agnieszka Czerniawska.
Wycieczka rozpoczęła się w Cedyni o godzinie 1.00 w nocy. Po długiej podróży zmęczeni, ale radośni dotarliśmy do Warszawy, gdzie jako pierwszy zwiedziliśmy Stadion Narodowy.
TYDZIEŃ BIBLIOTEK 15-18 maja 2018
Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerszych kręgów społeczeństwa.
Konkurs Ortograficzny
DRODZY UCZNIOWIE !!!
Przypominamy o konkursie. Tegoroczny Konkurs Ortograficzny, wzorem lat ubiegłych, składa się z trzech następujących etapów:
I ETAP : DYKTAT Z 20 SŁÓWEK
II ETAP : DYKTANDO TEKSTOWE
III ETAP : TEST Z ZASAD ORTOGRAFICZNYCH
W I etapie wezmą udział wszyscy uczniowie klas starszych, czyli kl. VII A, VII B oraz klasy gimnazjalne (założeniem konkursu jest nie tylko wybór szkolnego mistrza ortografii klas starszych, ale krzewienie nawyków ortograficznych wśród wszystkich uczniów tych klas).
Eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
10 maja 2018 r. w Zielinie odbyły się eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W kategorii szkół podstawowych naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Patrycja Szczerba, Bartosz Szczerbiak, Julia Kupidura, Hubert Groszewski. Zespół z oddziałów gimnazjalnych reprezentowali: Oliwia Kurnik, Jakub Wojtasik i Michał Sobiś. Drużyna zajęła III miejsce.
ZAPRASZAMY
WE WTOREK 15 MAJA ODBĘDA SIĘ SPOTKANIA NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW WSZYSTKICH KLAS WG HARMONOGRAMU :
KLASY 0-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ OD GODZINY 16.30
KLASY 4- III GIMNAZJUM OD GODZINY 17.00
NAUCZYCIELE, WYCHOWAWCY, PEDAGOG I DYREKCJA POZOSTAJE W TYM DNIU DO DYSPOZYCJI RODZICÓW DO GODZINY 19.00
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych
Przypominam :
2 maja jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych - w szkole organizowane są jedynie zajęcia opiekuńczo- wychowawcze w godzinach 8-14.00 . 4 maja - piatek- został odpracowany w sobotę 21 kwietnia - nie ma zajęć szkolnych.SEKRETARIAT SZKOLNY JEST CZYNNY W TYCH DNIACH W STAŁYCH GODZINACH CZYLI OD 7.00 DO 15.00 .
MAJOWE ŚWIĘTA
1, 2, 3 maja – daty, o których należy pamiętać
1 maja - od 1890 roku Międzynarodowe Święto Pracy . Święto to upamiętnia strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku. W Polsce zostało ogłoszone w 1899 roku.
2 maja - od 2004 roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej . 1 sierpnia 1919 roku Sejm uchwalił ustawę o godłach i barwach „Za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolory biały i czerwony w podłużnych pasach równoległych, z których górny-biały, dolny zaś-czerwony.” Stosunek długości do szerokości chorągwi dla flagi państwowej wynosił 5:8.
3 Maja - Święto Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1791 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990.
Wycieczka do Szczecina na pokaz filmu "Piotruś Królik"
Multikino Szczecin wraz z fundacją Dzika Ostoja 27.04.2018 r. zaprosiło nas na wyjątkowe spotkanie przy okazji pokazu filmu „Piotruś Królik”. Marzena Białowolska, założycielka fundacji, opowiedziała o pomocy dzikim zwierzętom, a także wytłumaczyła nam, że nie w każdej sytuacji pomoc jest potrzebna, a czasami wręcz może zaszkodzić. Po obejrzeniu zuchwałych przygód Piotrusia Królika, próbowaliśmy go naśladować w sali zabaw. Wyczerpani, posililiśmy się w Mc’donaldzie i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
Logowanie
Godziny dzwonków
Sobota 19.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych