• Informacja o dożywianiu w roku szkolnym 2023/2024

Opłata za wyżywienie - wrzesień 2023

Informujemy, że odpłatność za posiłek dla dzieci, których rodzice zadeklarowali korzystanie z wyżywienia w stołówce szkolnej wynosi:

szkoła podstawowa (II danie, zupa) - 19 dni x 10,80 zł = 205,20 zł

przedszkole (śniadanie, II danie, zupa, podwieczorek) - 21 dni x 12,00 zł = 252,00 zł

Opłaty abonamentowe będą pobierane z góry, płatność do 10 dnia każdego miesiąca na konto BS CEDYNIA 24 9370 1017 0100 0198 2001 0005 - w tytule wpłaty: wyżywienie za m-c, imię i nazwisko ucznia/dziecka

Naliczanie opłat dokonywane jest na podstawie obecności dziecka w przedszkolu lub w szkole oraz zgłoszonych przez rodzica/opiekuna prawnego odpisów. Planowane nieobecności ze wskazaniem dat należy zgłaszać najpóźniej do godz.  7.30 dnia, którego dotyczy zgłoszenie wyłącznie w wiadomość SMS - numer telefonu 887670390.

Warunkiem skorzystania z dofinansowanego wyżywienia w szkole jest złożenie deklaracji w sekretariacie szkoły - druki dostępne w przedsionku szkoły/przedszkola oraz do pobrania na stronie szkoły w module STOŁÓWKA/ Druki-deklaracjeInformujemy ponadto, że korzystanie z dofinansowanego dożywiania jest dobrowolne.

Uczniowie i osoby dorosłe niezadeklarowane na dożywianie w szkole będą mogły zakupić obiad w Spółdzielni Socjalnej Gród po cenie komercyjnej ustalonej przez podmiot przygotowujący posiłki.

Regulamin korzystania z wyżywienia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Cedyni

• Wyprawka do „zerówki” na rok szkolny 2023/2024

Prosimy, aby w wyprawce dziecka znalazły się następujące rzeczy:

• PAKIET EDUKACYJNY- informacja podana zostanie we wrześniu;
            • Piórnik – wyposażenie: 2 ołówki (trójkątne), gumka, nożyczki, kredki ołówkowe trójkątne (grube), np. Astra, Bambino lub inne dobrze kolorujące, temperówka- najlepsza z pojemnikiem na śmieci, klej w sztyfcie (np. Toma , Glue Stick);
            • Plastelina;
            • Farby plakatowe; kubek na wodę- niekapek;
            •  3 pędzelki różnej grubości włożone do farb;
            • Podkładka do malowania i lepienia z plasteliny;
            • Pastele;
            • Kredki świecowe;
            • Blok techniczny biały i kolorowy A4 – 2 sztuki;
            • Blok rysunkowy biały A4 - 3 sztuki;
            • Pisaki;
            • 10 kopert (proszę nie podpisywać);
            • 15 klamerek (do bielizny);
            • Koszyczek na: kredki świecowe/pisaki, który dzieci będą trzymały w swojej szafce;
            • 2 teczki formatu A4- zamykane na gumkę;
            • Strój na zajęcia sportowe w worku: biała koszulka, czarne/granatowe spodenki- proszę podpisać koszulkę i spodenki;
            • Obuwie zmienne wygodne- z gumową podeszwą;
            • Chusteczki nawilżane- 1 opakowanie;
            • Chusteczki higieniczne wyciągane (1 pudełko);
            • Strój galowy na uroczystości szkolne: biała koszulka/ bluzka, ciemne spodnie lub spódnica;
            • Zeszyt do korespondencji – 32-kartkowy w kratkę; pierwsza strona wypełniona danymi dziecka: imię i nazwisko dziecka, telefony kontaktowe do rodziców/ adres zamieszkania;

Uwaga- bardzo prosimy, aby wyposażyć dzieci w większy plecak (mieszczący teczkę A4).

Prosimy, aby wszystkie rzeczy oprócz przyborów w piórniku były podpisane!

Wychowawcy: Ewelina Bystrowska i Justyna Szpek

• Pierwszy dzień zajęć w nowym roku szkolnym 2023/2024

• Pierwszy dzień zajęć w nowym roku szkolnym w przedszkolu i oddziałach przedszkolnych (zerówkach) - w piątek 01.09.2023 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w szkole - 04.09.2023 r.

Msza św. - godz. 800

Apel         - godz. 900

Kursy autobusów szkolnych dla kl. 0-8 uruchomione zostaną od poniedziałku 04.09.2023 r.

• Pierwsze zebranie organizacyjne z rodzicami

Zapraszamy na pierwsze zebranie organizacyjne z rodzicami:

W przedszkolu - we wtorek 05.09.2023 r. o godz. 1700

W szkole - w środę 06.09.2023 r. o godz. 1700

Spotkanie z nową Radą Rodziców - w środę 06.09.2023 r. godz. 1800 w pokoju nauczycielskim

• Dni adaptacyjne w Przedszkolu Miejskim w Cedyni

• Zapraszamy nowo przyjęte dzieci wraz z opiekunami (maksymalnie 2 opiekunów z dzieckiem) na dni adaptacyjne, które odbędą się 30 i 31 sierpnia 2023 r. w godz. od 900-1000

Ze względów organizacyjnych dzieci zostaną podzielone na 2 grupy.

Grupę pierwszą zapraszamy 30 sierpnia.

Grupę drugą zapraszamy 31 sierpnia.

Informację o podziale na grupy otrzymają Państwo telefonicznie.

• Wyprawka do przedszkola na rok szkolny 2023/2024

• Szanowni Rodzice,

Informujemy o kilku ważnych szczegółach dotyczących wyprawki do przedszkola, której przygotowanie jest ważne dla komfortu i bezpieczeństwa naszych przedszkolaków.

Prosimy, aby w wyprawce znalazły się następujące rzeczy:

1. Kapcie, które dziecko założy samodzielnie.

2. Fartuszek do zajęć plastycznych.

3. Strój gimnastyczny: biała koszulka, granatowe/czarne spodenki, skarpetki w woreczku z tasiemką (w grupie 3-latków strój gimnastyczny obowiązuje od drugiego półrocza).

4. Szczotka lub grzebień do włosów.

5. Przybory do mycia zębów: pasta, kubeczek, szczoteczka w plastikowym etui.

6. Chusteczki nawilżane - jedno opakowanie.

7. Chusteczki higieniczne w pudełku.

8. Dla dzieci 3-letnich piżama oraz poszewki na pościel z wypełnieniem o wymiarach: kołdra 80cm/220cm, poduszka 40cm/60cm.

9. Dodatkowy zestaw ubrań (z bielizną) na przebranie.

10. Jeśli dziecko ma specjalne potrzeby, takie jak leki, alergie, prosimy o poinformowanie nas o tym. W ten sposób będziemy mogli zapewnić odpowiednią opiekę i wsparcie.

Bardzo prosimy o oznaczenie wszystkich rzeczy wyprawki Waszego dziecka imieniem i nazwiskiem, aby uniknąć zamieszania.

Na wrześniowym zebraniu z rodzicami omówiona zostanie wyprawka na zajęcia edukacyjne i plastyczno- techniczne.

Dzieci nie przynoszą do przedszkola jedzenia. Do picia można przynieść tylko wodę w podpisanej butelce/bidonie.