• Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca oprócz pierwszego dnia wiosny, przypada również Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki. Nasza szkoła po raz drugi brała udział w Akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, organizowanej przez OREW w Juszczynie. Głównym celem akcji jest promowanie obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, rozpowszechnianie wiedzy na temat osób z Zespołem Downa oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami.

• Rekolekcje wielkopostne

W dniach od 13 do 15 marca nasza szkoła przeżywała swoje rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże skierował do nas o. Michał Kurzynka ze Zgromadzenia Ojców i Braci Paulinów z Warszawy. Ojciec rekolekcjonista głosząc Słowo Boże wprowadził nas w czas Wielkiego Postu, w czas szczególnego zamyślenia i pokuty. Przypomniał nam o wielkiej Bożej miłości i trosce Pana Boga o każdego z nas oraz o tym, że zawsze możemy podnosić się z naszych upadków, dzięki sakramentowi spowiedzi.

• Konkurs “KANGUR MATEMATYCZNY”

16 marca 2023 r., po raz kolejny 41 uczniów naszej szkoły wzięło udział w międzynarodowym konkursie “KANGUR MATEMATYCZNY”. Organizatorem na terenie Polski jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronuje przedsięwzięciu Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

• Międzyszkolny konkurs plastyczny

W kwietniu Zespół Szkolno-Przedzszkolny Szkoła Podstawowa im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Cedyni obchodzi swoje święto. Zapraszamy uczniów do udziału w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM pt. GMINA CEDYNIA OCZAMI DZIECI.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII. Prace konkursowe należy dostarczyć lub nadesłać w terminie do 07 kwietnia 2023r.

• Egzamin ósmoklasisty 2023 r.

Podstawowe informacje na temat sposobu i warunków przebiegu egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2022/2023

Egzamin ósmoklasisty w 2023 r. jest przeprowadzany na podstawie Rozporządzenia Ministra edukacji i nauki z dnia 15 lipca 2022 r. w sprawie wymagań egzaminacyjnych dla egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024

• Kodowanie z mini robotem INDI

Przez tydzień czasu gościliśmy w naszej szkole mini robota INDI biorąc udział w bezpłatnym programie testowania robotów na zaproszenie firmy EduSense. INDI to przyjazny, intuicyjny robot, który świetnie sprawdza się jako narzędzie do nauki podstaw kodowania nawet w przypadku najmłodszych przedszkolaków.

• Życzenia z okazji Dnia Kobiet

W Dniu Kobiet składamy życzenia wszystkim kobietom,

aby czuły się docenione, szanowane i zawsze miały powody do radości.

W środę 8 marca 2023 r. miała miejsce premiera teledysku. Zaproszone zostały na to wydarzenie wszystkie panie pracujące w szkole oraz uczniowie. Chłopcy z 4b zachwycili wykonaniem muzycznych życzeń. Wszystkim paniom wręczono kwiaty. Chłopcy nie zapomnieli także o swoi ch koleżankach z klasy. Każda z nich otrzymała różę.

• FIRST LEGO League Challenge 2022/23

W ramach projektu FIRST LEGO League w dniach 15-17.02. 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli wraz z kolegami z Bogdańca i Neutrebbin w warsztatach przygotowujących do corocznego finału projektu Lego. Co roku FIRST LEGO League publikuje nowe wyzwanie oparte na motywie naukowym ze świata rzeczywistego. W tym sezonie 2022/23 motywem przewodnim był SuperPowered. Cała praca uczestników była w tym roku związana z energią i jej cyklem: wytwarzaniem, dystrybucją, magazynowaniem, konsumpcją, nowymi źródłami energii. Dlatego pracowaliśmy razem nad wieloma różnymi zadaniami. Uczniowie programowali roboty zbudowane z klocków Lego, zbudowali matę miasteczka Lego oraz identyfikowali i badali problem związany z energią, a następnie przygotowali konkursowy projekt innowacyjny.

• Pokaz z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

7 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Świętowanie tego dnia ma na celu poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o zagrożeniach wynikających z nadużywania internetu. Z tej okazji 10.02.2023 uczniowie klas 4b, 6a i 8a na zajęciach pozalekcyjnych "Lego i robotyka" przygotowali pokaz z klocków Lego Spike Prime zakupionymi w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości i LEGO® MINDSTORMS®. Uczniowie chcieli pokazać swoim rówieśnikom sposób na wykorzystanie internetu. Nie zawsze to muszą być gry w sieci, wielogodzinne skrolowanie lub przeglądanie TikToka. Z klocków można zbudować wszystko

• Różowa Skrzyneczka

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w damskiej łazience została zamontowana Różowa Skrzyneczka, którą otrzymaliśmy z Fundacji "Różowa Skrzyneczka". Skrzyneczka wyposażona jest w środki higieny osobistej.

Bardzo prosimy o szanowanie Różowej Skrzyneczki i korzystanie z jej zawartości tylko w sytuacjach kryzysowych.

• Dzień piżamy

W piątek 03.02.2023 r. zakończyliśmy "Tydzień karnawałowy" w piżamach. Tego dnia doskonale bawili się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Wychowawczyni 5a, pani Anna Szwałek przygotowała swoim wychowankom niespodziankę. Na godzinie wychowawczej salę języka niemieckiego zamieniła w salę kinową. Były wygodne siedziska, poduszki, ulubione pluszaki, niesamowity film, przekąski i oczywiście popcorn.

Sobota 27.04.2024