• Karnawałowy tydzień

Samorząd Uczniowski pod opieką p. Sylwestra Blachnierka, zaprosił uczniów klas IV-VIII do udziału w "Tygodniu karnawałowym". Od poniedziałku chętni uczniowie uczestniczą w zabawie SU. W pierwszym dniu królowały stroje z lat 90', drugi dzień odbył się pod hasłem "Szalone fryzury". Środa była dniem "Emo w kapciach". W czawartek bawiliśmy się na pirackim balu. Do tańca przygrywała DJ Justin, a to znaczy, że rozbrzmiewała muzyka z różnych lat i na dodatek ocenzurowana. Wybraliśmy również Króla i Królową wieczoru. Ale oczywiście to nie wszystko! Został nam jeszcze piątek czyli "Dzień w piżamach".

• Zajęcia świetlicowe z igłą i nitką

Dzieci z klas I-III uczestniczące w zajęciach świetlicowych pod opieką pani Justyny Jasińskiej uczą się posługiwać igłą i nicią. Są już na takim etapie, że nie tylko sprawnie manipulują igłą, ale potrafią samodzielnie zaprojektować i wykonać swoje prace. Przygodę z igłą zaczęły od wyszywania serc haftem matematycznym. Aktualnie wykonują imienne zakładki do książek z użyciem szablonów z literami.

• Czekoladowy Autobus

Dnia 17.01.2023 r. zawitał do naszej szkoły "Czekoladowy Autobus", który podróżuje po całej Polsce. "Czekoladowy Autobus" przeniósł uczniów klas I-III do magicznego świata czekolady. Podczas warsztatów uczniowie poznali historie czekolady, zobaczyli owoc kakaowca i jego ziarna. Następnie degustowali różne rodzaje czekolady i samodzielnie wykonali czekoladki wg. własnego pomysłu. Czekoladki przybrały różnorodne kształty, pojawiły się m.in.: renifer, kot, ryba a nawet król i królowa śniegu.

• Zdobyliśmy Grant Nowej Ery

Jesteśmy jedną ze szkół, ktorej pomysł okazał się szczęśliwy w 13. edycji "Projektantów edukacji". Spośród 502 nadesłanych pomysłów na projekty edukacyjne przyznano 39 grantów finansowych, które pomogą zmienić naukę w przygodę.

Zdobyty Grant Nowej Ery na realizację zwycięskiego projektu pt. "Szyjemy recyklingowe legowiska dla podopiecznych ze schroniska" przeznaczymy na zakup materiałów i narzedzi.

• Zabawy konstrukcyjne z klockami Korbo

W dniu 12.01.2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 0a już od rana ciężko pracowały. Ich zadanie polegało na zbudowaniu według instrukcji pojazdu z klocków Korbo pozyskanych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Klocki Korbo dały dzieciom możliwość konstruowania samochodów, rowerów, które faktycznie się ruszały. Był też sygnalizator świetlny. Powstały wspaniałe autorskie pojazdy, bo na instrukcji się nie skończyło. Każda praca była inna, a pomysłów na wymarzony pojazd było wiele.

• Geniboty w odwiedzinach w grupie OB

We wtorek 09.01.2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 0b gościły roboty edukacyjne kupione w ramach projektu rządowego #LaboratoriaPrzyszłości.

Geniboty to niezwykle uniwersalne, wyposażone w wiele funkcji roboty edukacyjne przeznaczone do nauki programowania. Otwierają dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii. Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.

• Zajęcia z długopisami 3D

20 grudnia 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 0b stanęły przed nowym wyzwaniem. Ich zadanie polegało na wykonaniu śnieżynek według własnego pomysłu, używając do tego długopisu 3D Creality zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Nie było to łatwe zadanie, ale wszyscy dali radę. Powstały wspaniałe, niepowtarzalne prace. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i umiejętnością obsługi długopisu.

• Serce za odwagę

Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy: II, III, V, VIa i VIII b przyłączyli się do Ogólnopolskiej Akcji "Serce za odwagę", organizowanej przez Fundacje Pamięci Narodów. Celem akcji było przygotowanie i wysłanie kartek świątecznych dla Kombatantów II wojny światowej i Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. W ten symboliczny sposób dzieci wraz z nauczycielami złożyły podziękowania za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasach wojny.

• Warsztaty świąteczne w grupie 0a i 0b

Święta Bożego Narodzenia to szczególny i magiczny czas. Zapach piernika, choinki to buduje świąteczny klimat. I właśnie po to, aby w naszym oddziale przedszkolnym zagościła świąteczna atmosfera dnia 06 i 12 grudnia dzieci z grupy 0a i 0b uczestniczyły w warsztatach rękodzielniczych pt. „Świąteczne Skrzaty” i "Makramowe zawieszki na choinkę". Warsztaty przeprowadzone zostały przez rodziców: p. Jadwigę Dmitrzak i p. Paulinę Bednarz.

• Rejonowe rozgrywki piłki ręcznej

8 grudnia 2022 roku nasza szkoła była gospodarzem rejonowych rozgrywek w piłce ręcznej w ramach Współzawodnictwa Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców i dziewcząt. Gościliśmy drużyny chłopców i dziewcząt z Chojny, Morynia i Mieszkowic. Drużyna dziewcząt zajęła 1 miejsce i będzie reprezentować nasz rejon na zawodach powiatowych. Drużyna chłopców po zaciętej walce zajęła 4 miejsce. Drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia.

Sobota 27.04.2024