• Wycieczka klas czwartych do Teatru Lalek “Pleciuga” w Szczecinie

          • 19 kwietnia 2024 roku uczennice i uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami w Teatrze Pleciuga w Szczecinie obejrzeli spektakl pt. “Teatr niewidzialnych dzieci”.

            Naszą przygodę rozpoczęliśmy na dworcu kolejowym w Chojnie. Po podróży pociągiem i spokojnym spacerze ulicami Szczecina dotarliśmy do Pleciugi.

            Spektakl opowiada o codzienności wychowanków z domów dziecka w latach 80. Młodzi widzowie mogli poznać trochę historii PRL-u z określonymi zasadami społecznymi i trudnościami.

            Spektakl dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych emocji i wzruszeń.

            Po przedstawieniu teatralnym był czas na obiad i miłą niespodziankę - deser w restauracji Cafe 22 w Szczecinie. Z 22 piętra mogliśmy podziwiać panoramę miasta.

          • Przedstawienie pełne emocji i uczuć

          • W środę, 17 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b oraz uczniowie klas I-III, obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru z Wrocławia, który do Nas zawitał.

            Przedstawienie było zainspirowaną książką Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją".To historia psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej i zaprzyjaźnia z zawiadowcą. Jest to piękna opowieść o więzi, jaka może zawiązać się między zwierzęciem, a człowiekiem oraz o tym, jak niezwykłe relacje mogą się wytworzyć w zupełnie nieoczekiwanych sytuacjach. Przedstawienie było pełne wzruszeń i emocji, a aktorzy wspaniale oddali atmosferę książki. 

            Po zakończeniu przedstawienia wszyscy uczestnicy mieli okazję podziękować aktorom za wspaniałe widowisko i piękną opowieść. Dzięki takim wydarzeniom, nasze uczniowie mogą rozwijać swoją wyobraźnię, kreatywność i empatię poprzez sztukę teatralną. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli kolejne okazje do uczestnictwa w takich inspirujących przedstawieniach.

            Jesteśmy wdzięczni Teatrowi z Wrocławia za wizytę i niezapomniane przeżycia, jakie nam dostarczyli. Dziękujemy.

          • Szkoła świętuje!

          • 16 kwietnia 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy uroczyste Święto Szkoły. Uczniowie klas 4-7 przygotowali na tę okazję wyjątkowy apel połączony z montażem słowno-muzycznym. Tematem przewodnim była historia I Armii Wojska Polskiego, a konkretnie jej szlak bojowy od Lenino do Berlina.

            Występ był pełen patriotycznych pieśni, pięknie granych na fletach i wzruszających recytowanych utworów. Młodzi artyści dali wyraz swojemu patriotyzmowi, udowadniając młodszym kolegom, jak ważne są dla nich wartości związane z ojczyzną.

            Tego dnia w szkole panowała uroczysta atmosfera. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli na galowo, a wspólne śpiewanie hymnu narodowego i pieśni "Szara Piechota" stało się ważnym elementem edukacji patriotycznej.

            W drugiej części apelu dyrektor szkoły, pani Magdalena Filińska, wygłosiła przemówienie, w którym przybliżyła historię patrona szkoły - I Armii Wojska Polskiego. Następnie rozdano nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursu pisania ręcznego "Mistrz Kaligrafii" wśród uczniów klas 1-8.

            Ukoronowaniem Święta Szkoły był wyjazd starszych klas na cmentarz wojenny w Starych Łysogórkach. Wraz z nauczycielami złożyli oni symboliczne znicze przy Pomniku Wdzięczności I Armii WP, oddając hołd poległym bohaterom i podkreślając wagę 79. rocznicy Forsowania Odry.

            16 kwietnia był dla każdego ucznia naszej szkoły wyjątkową lekcją patriotyzmu i pamięci o historii.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości!

          • Sukces naszych uczniów na wojewódzkich eliminacjach 50. OMTTK

          •  

            W dniach 13-14 kwietnia 2024 roku w Chojnie trzy drużyny z naszej szkoły brały udział w wojewódzkich eliminacjach w 50. Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym.

            Drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni w składzie: Kamila Błaszczyk, Zofia Majchrzak i Michał Zarzycki zajęła drugie miejsce.

            Uczestnicy konkursu brali udział w kilku, niełatwych konkurencjach. Indywidualnie pisali test z wiedzy krajoznawczej (powiat, województwo zachodniopomorskie i mazowieckie, Polska), topograficznej, pierwszej pomocy, ruchu drogowego i historii PTTK. Drużynowo zmagali się w konkurencjach praktycznych: impreza na orientację, rowerowy tor przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy, rozpoznawanie liści, rozpoznawanie obiektów z naszego województwa i gra azymutowa.

            Po wszystkich konkurencjach odbyła się wycieczka do Morynia. Po powrocie wspólnie piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Późnym wieczorem mieliśmy przyjemność spotkać się z historykiem i regionalistą Andrzejem Krywalewiczem.

            W niedzielny poranek odbyło się podsumowanie turnieju, wręczenie dyplomów i nagród. Na zakończenie imprezy z przewodnikiem zwiedziliśmy Kościół Mariacki w Chojnie.

            Wszystkim naszym uczestnikom GRATULUJĘ odwagi i chęci. Tematyka konkursu jest bardzo obszerna i już sam udział w turnieju zasługuje na pochwałę i uznanie.

             

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 5 kwietnia 2024 roku cała społeczność szkolna wzięła udział w happeningu zorganizowanym z okazji Dnia Świadomości Autyzmu.

            Uczniowie z transparentami w dłoniach wraz z nauczycielami przeszli ulicami miasta. Spotkanym przechodniom były rozdawane ulotki informacyjne oraz niebieskie balony. Z okazji tego dnia w naszej szkole przez cały tydzień były wyłączone wszystkie dzwonki.

            Celem całego przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy dotyczącej tego zaburzenia, uczulenia na problemy osób autystycznych i rodziców dzieci z autyzmem.  Na co dzień osoby ze spektrum autyzmu często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem. To ważne, żeby nie pozostawać obojętnym wobec tych osób i pokazywać, że jesteśmy otwarci na ich problemy.

            Całe przedsięwzięcie przybrało kolor niebieski, który jest znakiem solidarności z osobami autystycznymi.

            Nie zapomnieliśmy również w tym miesiącu o rodzinach osób autystycznych. Rodzice dzieci z autyzmem często spotykają wiele trudności, które wynikają z tego, że ich dziecko potrzebuje większej uwagi i opieki. Autyzm to deficyt rozwojowy, który wpływa na sposób funkcjonowania dziecka, ale także na jego całą rodzinę. Dlatego tak ważne jest wsparcie również opiekunów dzieci autystycznych. Rodziców NASZYCH dzieci zaprosiliśmy na spotkanie przy kawie i pysznych słodkościach. Była możliwość na wymianę doświadczeń, porady a także swobodne rozmowy.

          • Warsztaty Muzyki Dawnej w Cedyni

          • 11 kwietnia 2024 r. cedyńskie Zespoły Muzyki Dawnej FLAUTI PAZZI I FLAUTI URLANTI wzięły udział w warsztatach, które poprowadził dyrektor Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Dawnej p. Adam Deneka. Uczestniczki po raz kolejny miały możliwość doskonalić swój warsztat gry na profesjonalnych fletach utworów z okresu X - XIII w. Zdobyte umiejętności pomogą im lepiej przygotować się do polsko – niemieckich występów.

            Muzyka Dawna inspiruje do poznawania historii naszego regionu i nawiązuje do Dziedzictwa Cystersów, a to za sprawą szlaku cysterskiego, na którym znajduje się miasto Cedynia, ponieważ znajduje się tutaj datowany na 1 połowę XIII wieku klasztor z kościołem, zbudowanym na wzgórzu na wschód od miasteczka, z hojnej donacji margrabiów brandenburskich. Pan Adam dostrzegł ogromny potencjał muzyczny wśród cedyńskiej i moryńskiej młodzieży. Postanowił wesprzeć zespoły zarówno profesjonalnymi instrumentami jak i strojami. Dzięki współpracy STOWARZYSZENIA KULTURA I TRADYCJA z Morynia z MGOK w Mieszkowicach zespoły wspierała muzycznie swoją profesjonalną grą na skrzypcach p. Katarzyna Pożarycka.  Natomiast dzięki Centrum Konferencyjno –Wypoczynkowemu SZAFIR uczestnicy mogą występować w pięknych strojach.

            Warsztaty historyczno- muzyczne z pięknymi strojami i profesjonalnymi instrumentami odbyły się dzięki wsparciu finansowemu gminy Cedynia oraz Banku Spółdzielczego w Chojnie. Udział w warsztatach zapoczątkował przygotowania zespołów do oprawy muzycznej uroczystości związanych z obchodzonym w tym roku Jubileuszem 900-lecia Chrztu Pomorza w dziejach Polski i Europy.

            Zespół FLAUTI PAZZI prowadzą Ewa Kwiecień i Adama Deneka natomiast zespół FLAUTI URLANTI prowadzą Sylwester Blachnierek i Adam Deneka. Oba zespoły działają w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Cedyni.

          • III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt w Gryfinie

          • W dniu 4 marca 2024 roku odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt w Gryfinie, w których wzięła udział drużyna dziewcząt z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni.

            Drużyna szkolna dziewcząt klas 4 z wielkim zaangażowaniem i determinacją rywalizowała w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt. Po intensywnej rywalizacji i zaciętych bojach nasza drużyna dziewcząt zdobyła III miejsce w klasyfikacji końcowej. Dziewczęta pokazały nie tylko swój talent sportowy, ale również umiejętność współpracy i wzajemnego wsparcia.

            W zawodach brały również udział 3 drużyny, które zajęły następujące miejsca:

            - drużyna chłopców z klas 5-6 - IV miejsce;

            - drużyna dziewcząt z klas 7-8 - IV miejsce;

            - drużyna chłopców z klas 7-8 - IV miejsce;

            Cieszymy się z sukcesu naszych drużyn i gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wysiłek, jakie włożyli w przygotowania do zawodów. To ważne doświadczenie sportowe, które z pewnością będzie inspiracją do dalszych treningów i udziału w kolejnych zawodach.

            Dziękujemy również p. Iwonie Górnej i p. Andżelice Hajdaś, za przygotowanie i wsparcie naszych drużyn podczas rozgrywek. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć uczniów. Oby tak dalej!

          • Wiosenny pokaz mody

          • Na pierwszy dzień wiosny w naszej szkole zorganizowano wiosenno - bajkowy pokaz mody, który odbył się 20 marca. Ze względu na jeszcze dość chłodna pogodę cała zabawa odbyła się na szkolnym korytarzu, ale radość i zabawa skutecznie podgrzały atmosferę.

            Całe klasy wraz z wychowawcami miały okazję przebrać się za ulubione postacie z bajek, filmów czy książek. Niektórzy wybrali kolorowe stroje w iście wiosennym stylu pełne kwiatów i  wiosennych kolorów. I tak gościliśmy na scenie żabki i bociany z klas 0a i 0b, fantastyczne pieski dalmatyńczyki z klas Ia i Ib, furorę zrobił rój pszczółek z klasy 2a. Klasa 3a postawiła na Akademię Pana Kleksa, a klasa 3b przeistoczyła się w Minionki pod czujnym okiem Gru. Klasa 4a przywitała Panią Wiosnę w kolorowych wiosennych przebraniach, natomiast klasa 4b zatańczyła Minionkowy taniec. Klasa 5a wykonała taniec do piosenki o kaczuchach,  a klasie 5b za inspirację posłużyła Pani Wiosna. Uczennice klasy 6a zatańczyły do utworu wykonanego na fletach, a klasa 7a zaskoczyła gangiem owocowo-warzywnym.

            Jury wybrało laureatów konkursu dla klas na najlepsze przebranie, tak prezentuje się lista zwycięzców:

            w kategorii klas 0-III:

            1 miejsce – klasa 0a

            2 miejsce – klasa 0b

            3 miejsce – klasa IIIb

            w kategorii klas IV-VIII:

            1 miejsce -  IVa

            2 miejsce – IVb

            3 miejsce – Va

            Zabawa była pełna śmiechu, tańca i radości. Dzieci razem z wychowawcami i innymi pracownikami szkoły bawiły się doskonale. Wszyscy zgromadzeni tworzyli kolorowy tłum, który dodawał uroku temu wiosennemu dniu. Na koniec wszyscy wspólnie śpiewali i tańczyli do piosenki Wiosna ach to ty”.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

          • Pierwsze nagrody za realizację projektu MegaMisja

          • W roku szkolnym 2023/2024 nasz oddział przedszkolny zakwalifikował się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego #MegaMisja dla Przedszkoli. W projekcie biorą udział dzieci z grupy Oa  i Ob.

            MegaMisja dla Przedszkoli to program edukacyjny dla dzieci w wieku 5–6 lat, który wzmacnia kompetencje społeczne dzieci, skłania do refleksji nad tym, jak spędzają swój czas oraz jaką wartość mają relacje międzyludzkie – wszytko po to, by wchodząc w świat technologii i internetu, były przygotowane na wyzwania, jakie je spotkają.

            W ramach tego programu, dzieci uczą się wielu ważnych umiejętności. W trakcie zajęć dowiadują się, jak rozpoznawać i nazywać emocje, dlaczego ważna jest współpraca, czym jest zaufanie, jak porządkować informacje, jak skuteczniej zapamiętywać, jak wykorzystywać swój potencjał twórczy oraz co to znaczy być uważnym. Podczas tych zajęć dzieci nie korzystają z technologii i są zachęcane do współpracy, aktywności fizycznej, manualnej oraz poznawania świata. Materiałem wspierającym zajęcia są krótkie bajki, które dzieci oglądają w przedszkolu z wychowawcą – scenariusze zajęć są spójne z animacjami, a bohaterowie bajek (Julka, Kuba i Psotnik) zachęcają dzieci do aktywności i wspólnych działań.

            Po zrealizowaniu pierwszego cyklu zajęć, dzieci otrzymały edukacyjne nagrody, które miały na celu rozwijanie ich talentów i zainteresowań. Przedszkolaki otrzymały zestaw książek, który pozwoli im rozwijać umiejętności czytania, poszerzać słownictwo oraz pobudzać wyobraźnię. Książki są niezwykle ważne dla rozwoju dzieci, dlatego taka nagroda na pewno będzie miała pozytywny wpływ na ich rozwój intelektualny.

            Dodatkowo, dzieci otrzymały także zestaw plastyczny, który pozwoli im rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Zabawa plastycznymi materiałami nie tylko rozwija kreatywność, ale także zdolności manualne i koncentrację.

            Dzięki nagrodom, przedszkolaki mogą kontynuować swoją edukację i rozwój w sposób kreatywny i angażujący. Wierzymy, że te nagrody stanowią motywację dla dzieci do dalszego nauki i aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

          • Uroczystość z okazji 79. rocznicy walk o przyczółek osinowski

          • 21 marca 2024 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni wzięli udział w uroczystości z okazji 79. rocznicy walk o przyczółek osinowski. 

            W trakcie uroczystości odśpiewano hymn państwowy, złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Wygłoszono również przemówienia, w których podkreślano znaczenie pamięci o bohaterach i ich poświęceniu w walce o wolność i niepodległość. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z rekonstruktorami z okresu II wojny światowej.

            Uroczystość przy pomniku Matek Polek w Osinowie Dolnym była wzruszającym wydarzeniem, które pozwoliło nam wszystkim uczcić pamięć bohaterów oraz docenić ich wielkie poświęcenie w walce o naszą ojczyznę. Dzięki takim wydarzeniom zachowujemy pamięć o historii i ukazujemy szacunek dla tych, którzy poświęcili swoje życie dla dobra innych.

          • Światowy Dzień Zespołu Downa

          • 21marca oprócz pierwszego dnia wiosny, przypada również Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki. 

            Nasza szkoła po raz trzeci brała udział w Akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, organizowanej przez OREW w Juszczynie. Głównym celem akcji jest promowanie obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, rozpowszechnianie wiedzy na temat osób z Zespołem Downa oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami.

            Uczestnicy akcji mieli za zadanie wykonać wyjątkową skarpetkę według własnego pomysłu. Przedszkolaki oraz uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli ponad 42 metry wyjątkowego sznurka, który ozdobił szkolne korytarze. Włączając się do akcji „Wyjątkowa Skarpetka” pokazujemy nasze wsparcie dla osób z zespołem Downa i akceptację dla ich odmienności.

            Dziękujemy za zaangażowanie całej społeczności szkolno- przedszkolnej.

          • Ola Koster ze szkoły w Cedyni zwyciężczynią powiatowego konkursu recytatorskiego w Gryfinie!

          • Uczennica klasy 4 Szkoły Podstawowej w Cedyni Aleksandra Koster odniosła ogromny sukces. Została laureatką powiatowego etapu Małego Konkursu Recytatorskiego w Gryfinie. Ola Koster będzie reprezentowała naszą szkołę i cały powiat gryfiński w wojewódzkim etapie konkursu, który zaplanowany jest w drugiej połowie kwietnia w Kołobrzegu.

            Konkurs zorganizowano w sobotę 23 marca 2024 r. w Pałacyku pod Lwami. Naszą szkołę reprezentowały w Gryfinie laureatki etapu gminnego: Julia Żabicka, Aleksandra Koster i Marika Filińska.

            Zwyciężczyni Ola Koster recytowała w Gryfinie dwa utwory: wiersz Wisławy Szymborskiej „Miłość od pierwszego wejrzenia” oraz fragment „Mikołajka”  René Goscinnego.

            Olę do recytacji przygotowywały polonistka Alicja Kordylasińska oraz mama Małgorzata Koster.

            - Jestem bardzo dumna z Oli i życzę jej powodzenia na etapie wojewódzkim – mówi wicedyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni Alicja Kordylasińska, która uczy Olę języka polskiego.

            Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w Kołobrzegu!

          • Pamiętamy

          • Aż trudno uwierzyć, że minęło już 14 lat od czasu, gdy cedyńscy gimnazjaliści podjęli projekt "Dąb Pamięci". W kwietniu 2010 roku posadzili sadzonkę dębu dla uczczenia pamięci por. Jana Łysakowskiego, zamordowanego w Katyniu w 1940 roku. Uczniowie naszej szkoły zawsze starają się pamiętać o zapaleniu zniczy i pielęgnowaniu miejsca, gdzie został wkopany "Kamień Pamięci".

            W tym roku opiekę nad tym szczególnym miejscem podjęli uczniowie klasy V b wraz z nauczycielami. Porządkując po zimie otoczenie "Kamienia Pamięci" posadzili piękne wiosenne bratki i zapalili symboliczny znicz. Uczniowie są dumni, że mogą kultywować pamięć o tych, którzy za Ojczyznę zginęli w Katyniu, a nauczyciele cieszą się z prezentowanej przez swoich podopiecznych wzorowej postawy patriotycznej.

          • Świat bankowości na lekcji doradztwa zawodowego

          • W ramach lekcji doradztwa zawodowego w klasie 8 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cedyni gościliśmy pracownice Banku Spółdzielczego z Oddziału w Cedyni: panią Annę Tchórz i panią Adę Gers.

            W spotkaniu uczestniczyli wyłącznie uczniowie klasy ósmej, którzy mieli okazję rozmawiać z ekspertami na temat przyszłego zawodu oraz poznać bliżej świat bankowości. Przedstawicielki banku zaprezentowały uczniom różnorodne możliwości związane z pracą w sektorze bankowym, w których można się specjalizować, takich jak obsługa klienta, analiza ryzyka, marketing czy zarządzanie finansami. Pani Ada podkreśliła, że praca w banku może być zarówno interesująca, jak i satysfakcjonująca, dająca wiele możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania i dowiedzieć się więcej o warunkach pracy w banku, ścieżkach kariery oraz oczekiwaniach pracodawców w tej branży. Przedstawicielki banku BS zwróciły uwagę na znaczenie edukacji i ciągłego doskonalenia umiejętności w kontekście pracy w sektorze bankowym. 

            W trakcie spotkania uczniowie mieli również okazję zapoznać się z różnymi aspektami funkcjonowania banku oraz poznać podstawowe pojęcia z zakresu bankowości. Pracownice banku przybliżyły im takie kwestie jak otwieranie konta bankowego, bezpieczne korzystanie z usług bankowości internetowej czy oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy, aby dobrze zadbać o swoje finanse w przyszłości.

            Ponadto, podczas spotkania panie poprowadziły warsztaty w rozpoznawaniu autentyczności banknotów oraz pokazały banknoty zarówno "stare", aktualne, jak i waluty obcych krajów. Dzięki temu, uczniowie zdobyli praktyczne umiejętności w rozpoznawaniu fałszywych banknotów. 

            Wizyta pracowników banku BS w szkole na lekcji doradztwa zawodowego w klasie 8 okazała się niezwykle pouczająca i inspirująca dla uczniów, którzy mogli poznać bliżej świat bankowości oraz zastanowić się nad możliwościami rozwoju swojej kariery zawodowej w przyszłości.

            Na zakończenie spotkania panie wręczyły uczestnikom spotkania gadżety, co z pewnością sprawiło uczniom dużą radość i pozwoliło im zachować miłe wspomnienia z tego wyjątkowego wydarzenia.

             

            Dziękujemy pracownikom banku BS w Cedyni za poświęcony czas i cenne informacje przekazane podczas tego spotkania.

          • Dzień Kobiet w szkole

          • To był wyjątkowy dzień w szkole. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego postanowili odświętnie się ubrać i przygotować coś specjalnego dla wszystkich dziewczyn i pań. Z wielkim entuzjazmem i uśmiechem na twarzy, witali każdą z nich serdecznymi życzeniami i obdarowując słodkim podarunkiem.

            Ta miła niespodzianka sprawiła, że wiele twarzy płci pięknej rozpromieniło się uśmiechem. Ten gest sprawił, że każda kobieta poczuła się doceniona i ważna w tym wyjątkowym dniu. Inicjatywa chłopców z Samorządu Uczniowskiego z pewnością wpłynęła pozytywnie na atmosferę w szkole i zostanie długo zapamiętana.

          • Program Stypendialny Horyzont

          • Informujemy o możliwości zgłoszenia się uczniów klas 8 do Programu Stypendialnego Horyzonty. Tylko do 31 marca uczniowie klas 8 mogą ubiegać się o sfinansowanie nauki w szkole średniej w Szczecinie i innych dużych miastach Polski. 

            W ramach Stypendium uczeń ma zapewnione przez cały okres nauki w szkole średniej zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, kursy językowe, dofinansowanie do wycieczek szkolnych. Finansowe wsparcie dotyczy także pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji dzięki pracy metodą tutoringu. Wspólnie spędzają letnie wakacje i zimowe ferie, biorą udział w warsztatach. To fundament oferty stypendialnej.

            O stypendium mogą ubiegać się ósmoklasiści z miejscowości do 30 000 mieszkańców, którzy planują naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC, a średni miesięczny dochód w ich rodzinie nie przekracza 1900 zł netto na osobę. 

            Szczegóły dotyczące Programu Stypendialnego Horyzonty można przeczytać na stronie www.efc.edu.pl/programy/horyzonty.

          • Sukcesy naszych recytatorek

          • Etap gminny Małego Konkursu Recytatorskiego zorganizowano 5 marca 2024 r. w Bibliotece Miejskiej w Cedyni. W przeglądzie udział wzięło 24 wykonawców ze Szkoły Podstawowej w Piasku oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni. Jury w składzie: wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni Alicja Kordylasińska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Piasku Patrycja Jaz oraz bibliotekarka Dorota Tondel, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, przyznało następujące nagrody:

            W kategorii I – dzieci klas I – III

            I miejsce – Julia Żabicka (SP Cedynia) – z prawem do udziału w przeglądzie powiatowym

            II miejsce – Urszula Ściuba

            III miejsce – Maja Malaga

            wyróżnienie – Julia Soborska

            W kategorii II – dzieci klas IV – VI

            I miejsce – Aleksandra Koster (SP Cedynia) – z prawem do udziału w przeglądzie powiatowym

            I miejsce – Marika Filińska (SP Cedynia) – z prawem do udziału w przeglądzie powiatowym

            II miejsce – Zuzanna Mruk

            wyróżnienie – Jan Tyrpa

            W kategorii III – dzieci klas VII – VIII

            wyróżnienie – Kamila Błaszczyk

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za liczny udział w konkursie. Trzymamy kciuki za uczennice, które wezmą udział w przeglądzie powiatowym w Gryfinie.

          • Opłata za dożywianie - marzec 2024

          •  

            Przedszkole                                         - 21 dni x 12,00 zł = 252,00 zł

            Oddział przedszkolny                        - 21 dni x 10,80 zł = 226,80 zł

            Klasy I-VIII                                           - 19 dni x 10.80 zł = 205,20 zł    

                                                 

            Szkoła Podstawowa w Cedyni ma przerwę świąteczną od 28 marca 2024 do 2 kwietnia 2024.

            jadłospis przedszkole

            jadłospis szkoła

          • Wyniki konkursu "Mistrz Kaligrafii"

          •  

            Z przyjemnością informujemy, że zorganizowany przez nas konkurs ręcznego pisania "Mistrz Kaligrafii" został rozstrzygnięty. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem uczniów.

            Celem konkursu było promowanie pięknej kaligrafii oraz doskonalenie umiejętności pisania ręcznego. W konkursie wzięło udział wielu utalentowanych uczniów, którzy swoją starannością i precyzją imponowali jury.

            Po dokładnej ocenie prac, mamy przyjemność ogłosić zwycięzców. Nagrody dla laureatów zostaną wręczone podczas świątecznego apelu.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział oraz zaangażowanie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w doskonaleniu swoich umiejętności kaligraficznych.

            Zapraszamy również wszystkich chętnych do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji konkursu.

  • Galeria zdjęć

      brak danych