• Apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2023/2024

• W dniu 30.01.2024r. odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/2024 dla klas I-III i IV-VIII. Apel poprowadziła pani dyrektor Magdalena Filińska, która przedstawiła osiągnięcia uczniów zarówno w nauce, zachowaniu jak i frekwencji.

Głównym celem apelu było nagrodzenie uczniów, którzy osiągnęli 100% frekwencję oraz uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Ci uczniowie zostali wyróżnieni dyplomami oraz stypendiami, jako dowód uznania za ich wysiłek i zaangażowanie w naukę.

W tym półroczu puchar przechodni otrzymała klasa 4a za osiągnięcie najwyższej średniej w szkole w I półroczu roku szkolnego 2023/2024. To ważne osiągnięcie zostało docenione przez całą społeczność szkolną.

W kolejnej części apelu wyróżniono również klasy i uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w konkursie ekologicznym, bożonarodzeniowym oraz aktywności SKO. Był to moment dumy zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli, którzy ich prowadzili.

Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w nauce. Serdeczne gratulacje przekazujemy również rodzicom za codzienną pomoc i wsparcie swoich pociech.

• Spotkanie z wolontariuszem Fundacji Małych Stópek

• Spotkanie z Panem Wiktorem, wolontariuszem Fundacji Małych Stópek, odbyło się we wtorek 09.01.2024 r. z uczniami klas V - VIII. Pan Wiktor opowiedział o różnych zadaniach podejmowanych przez Fundację oraz o znaczeniu i godności ludzkiego życia.

Jednym z ważnych tematów poruszonych przez pana Wiktora był rozwój prenatalny człowieka. Fundacja Małych Stópek, w celu zainteresowania i zainspirowania uczniów, umożliwiła im wzięcie ze sobą materiałów edukacyjnych, takich jak książka naukowa o tytule "Genesis". Ta interesująca publikacja jest wyposażona w zaawansowane narzędzie, jakim jest aplikacja do rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki tej aplikacji uczniowie mieli możliwość zobaczenia nienarodzonego dziecka w trójwymiarze. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali również "Jasia" czyli materiał edukacyjny, ukazujący 10-tygodniowe, nienarodzone dziecko w skali 1:1.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy jak Pan Wiktor oraz innych członków Fundacji Małych Stópek, młodzi ludzie mają okazję poznać ważne zagadnienia związane z rozwojem człowieka i docenić wartość każdego życia.

• Zaproszenie na Świąteczny Koncert Charytatywny

• Serdecznie zapraszamy 12.01.2024 r. o godz. 17:00 na Świateczny Koncert Charytatywny dla Mai Michalczuk podopiecznej Fundacji Słoneczko.

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka charytatywna na rehabilitację dziewczynki.