• Kreatywny Dzień Kropki

• 15 września w wielu krajach świata obchodzi się święto kropki. Jest to dzień związany z kreatywnością i odkrywanie talentów, który każdy z nas posiada. Jak co roku w naszej szkole uczniowie klas I-VIII chętnie przyłączyli się do akcji. Największą atrakcją była kropkowa fotobudka. Na korytarzach pojawiły się kropkowe dekoracje. Ten dzień był wyjątkowy, pełen radości, uśmiechu i pozostawił miłe wspomnienie.

• Sprzątanie Świata

• W dniu 15 września 2023 roku w naszej szkole odbyła się 30. akcja Sprzątanie Świata pod hasłem: „Sprzątanie świata łączy ludzi. Celem akcji było dbanie o czystość i estetykę naszego otoczenia. Akcja skupiała się na zbieraniu i segregacji śmieci na terenie całego miasta.

Przed rozpoczęciem akcji, wszyscy uczestnicy otrzymali rękawice oraz worki na śmieci. Każda klasa otrzymała przypisane miejsce do sprzątania, aby cały obszar został gruntownie uporządkowany. Nasi koordynatorzy zapewniły nam także kilka wskazówek dotyczących segregacji śmieci, abyśmy wiedzieli, jak prawidłowo postępować z różnymi rodzajami odpadów.

Akcja Sprzątanie Świata była dla nas wszystkich wspaniałym doświadczeniem. Byliśmy zaszczyceni i dumni, że mogliśmy wziąć w niej udział i pomóc w ochronie naszego środowiska. Mamy nadzieję, że nasz wkład przyczyni się do stworzenia czystszego i bardziej odpowiedzialnego społeczeństwa w przyszłości.

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW - Lidl dla szkół

• Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym bierze udział w akcji LIDL - SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW. Możesz zostać naszym bohaterem i wspomóc nas robiąc zakupy w sklepach Lidl, odbierając Talenciaki (papierowe kupony) i przekazując je naszej szkole. Możesz to zrobić na dwa sposoby: wrzucając papierowy kupon do skrzynki przy wejściu do szkoły lub zeskanuj kod QR i wybierz naszą szkołę - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Cedyni (bezpośredni link do konta Talenciaków naszej szkoły KONTO SZKOŁY).

Wydawanie Talenciaków trwa od 1 września do 5 listopada 2023 roku. Zebrane Talenciaki będziemy mogli wymienić na atrakcyjne pomoce i gry dla naszych uczniów.

Angażujemy nasze rodziny, przyjaciół i działamy. Razem możemy więcej. Zostań naszym bohaterem i pomóż nam odebrać super nagrody.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

•

W dniu 4 września 2023 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole. Cała społeczność szkolna, wraz z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami, zgromadziła się na dziedzińcu szkoły, aby wspólnie rozpocząć kolejny rok nauki.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem ze strony pani dyrektor Magdaleny Filińskiej. Pani dyrektor serdecznie przywitała wszystkich uczniów i wyraziła radość z kolejnego roku wspólnej nauki i rozwoju. Podkreśliła również, że w roku szkolnym 2023/2024 czeka nas wiele wyzwań.

Następnie głos zabrała pani wicedyrektor Alicja Kordylasińska, która przedstawiła historię naszej szkoły. Opowiedziała o początkach powstania placówki oraz o ludziach, którzy przyczynili się do jej powstania i rozwoju.

Po prezentacji historii szkoły, przyszedł czas na przemówienie burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego. Burmistrz w swoim wystąpieniu skoncentrował się na znaczeniu edukacji i roli, jaką pełni nasza szkoła w społeczności lokalnej. Burmistrz wyraził również wsparcie dla naszej szkoły, obiecując dalsze inwestycje w infrastrukturę i rozwój placówki.

Po przemówieniach gości, wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do swoich klas, gdzie odbyły się pierwsze spotkanie z wychowawcami nowego roku szkolnego.

Zakończenie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego było początkiem nowej przygody, do której wszyscy wkroczyliśmy z pasją i optymizmem. Mamy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą nam wiele radości, wzrostu i satysfakcji. Razem będziemy tworzyć niezapomniane wspomnienia i odnajdywać naszą drogę do sukcesu.

• Rozkład jazdy autobusów szkolnych w dniu 04.09.2023 r.

•

RANO - SZKOŁA CEDYNIA