• 9 maja – DZIEŃ EUROPY

• W dniach 8-12 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w różnych grach i prelekcjach, których głównym celem było przypomnienie, że my też jesteśmy Europejczykami. Klasy 4 i 5 miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o krajach wchodzących w skład Unii Europejskiej pod kątem geograficznym, klasy 6 i 7 rozszerzały swoją wiedze nie tylko o ciekawostki kulturowe z poszczególnych państw, ale również miały okazję poćwiczyć zadania matematyczne. Klasy 8 natomiast, podczas lekcji WOS-u rozwiązywały quizy i zagadki wiedzowe.  Ta część zajęć została opracowana i przeprowadzona przez panie M. Nieścioruk, H. Kopczyńską, R. Misiurę oraz M. Królak.

Dodatkowym elementem był też przeprowadzony konkurs SZKOLNY POLIGLOTA, w którym wzięli udział uczniowie klas 7 i 8. Wyniki pierwszego etapu (test pisemny z obu języków) są już znane.

• Finalistka konkursu kuratoryjnego z biologii

• Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Zuzanna Szczerba z klasy 8b, została finalistką konkursu kuratoryjnego z biologii. To wspaniałe osiągnięcie, które potwierdza nie tylko jej wiedzę i umiejętności, ale także ciężką pracę i zaangażowanie w naukę.

Konkursy kuratoryjne to jedne z najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów dla uczniów w Polsce, a zostanie finalistką oznacza, że uczennica osiągnęła bardzo wysoki poziom wiedzy z biologii. Cieszymy się, że talent i wysiłek Zuzi zostały docenione na tak wysokim poziomie.

Składamy serdeczne gratulacje naszej finalistce oraz życzymy wielu sukcesów i osiągnięć w dalszej nauce.

• Akcja dla zwierząt z cedyńskiego Azylu

• W marcu przedszkolaki wzięły udział w przedszkolnym konkursie plastycznym pt. „STROIK WIELKANOCNY”. Po ogłoszeniu wyników stroiki zostały przeznaczone na kiermasz przedświąteczny.  Miło nam poinformować, że podczas akcji zebraliśmy 1000,00 zł.

Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na zakup niezbędnych artykułów dla bezdomnych zwierząt z cedyńskiego Azylu.

Koordynatorzy akcji: E. Bystrowska, I. Rączkowska i J. Szpek

• Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedyni

• Dnia 12 maja przedszkolaki z grupy ,,Słoneczka" i z oddziału przedszkolnego gr. 0,,a" i 0,,b" udały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedyni. Dzieci w trakcie spotkania poznały i oglądały remizę strażacką, wyposażenie wozów i sprzęt jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych. Wielką radość przedszkolakom sprawiła możliwość przymierzenia munduru i hełmu strażackiego oraz lanie wodą z węża.

Oprócz poznania pracy strażaka dzieci zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt. "Pali się!", wręczyły ręcznie wykonany przez dzieci wóz strażacki oraz laurki. Dziękujemy

• Wyróżnienie w konkursie na opracowanie projektu „MASKOTKA ZWIĄZKU GMIN DOLNEJ ODRY”.

• 10 maja 2023r.  został rozstrzygnięty konkurs na opracowanie projektu „MASKOTKA ZWIĄZKU GMIN DOLNEJ ODRY” organizowany przez Związek Gmin Dolnej Odry z siedzibą w Chojnie

Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić dodatkowo prace, przyznając nagrody dla uczestników z każdej gminy członkowskiej, które w sposób szczególny wyróżniały się spośród wszystkich nadesłanych prac konkursowych. Wyróżnienie z naszej szkoły otrzymała uczennica Zuzanna Mruk z kl. 5a. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody za uczestnictwo w konkursie.

Gratulujemy wszystkim uczniom za liczne uczestnictwo w konkursie. Wspaniałe prace, bardzo kreatywne pomysły.

Prace konkursowe

• Predator Games 2023

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu esportowym dla uczniów klas VII-VIII - Międzyszkolnych Rozgrywkach Gamingowych dla polskich szkół. Predator Games 2023 to międzyszkolne rozgrywki esportowe dla 1024 szkół. Młodzi pasjonaci gamingu mogli poczuć się jak profesjonalni esportowcy, choć nie musieli mieć do tego żadnego przygotowania. Wystarczyła tylko pasja… i wsparcie kolegów!

Gaming może rozwijać mnóstwo przydatnych umiejętności, na przykład szybkie analizowanie sytuacji i podejmowanie decyzji. Pomaga rozwijać komunikację i umiejętność przetwarzania informacji czy rozwiązywania problemów i kompetencje strategiczne. Natomiast gra drużynowa może podnosić pewność siebie zawodników, a także zapewniać poczucie akceptacji i przynależności.

Podczas rozgrywek uczniowie walczyli ze sobą w czterech popularnych grach esportowych: FORTNITE, LEAGUE OF LEGENDS (LOL), ROCKET LEAGUE i SZACHY.

Uczestnicy za udział w rozgrywkach otrzymali plecaki z logo PREDATOR, a w czerwcu koszulki.

• Zaproszenie do udziału w projekcie "Liga Robotów"

• Nasza szkolna drużyna zakwalifikowała się do tegorocznego sezonu Ligi Robotów pt. Łączy nas energia 2023. Robotyczne drużyny zmierzą się podczas Regionalnych Turniejów Ligi Robotów, a najlepsze maksymalnie 32 zespoły w Polsce zawalczą o tytuł Mistrza Ligi Robotów w Ogólnopolskim Finale Ligi Robotów. Startujemy z projektem od września.

Liga Robotów jest ogólnopolskim projektem realizowanym w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego - Laboratoria Przyszłości, prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami.

Zadaniem szkolnej drużyny robotycznej będzie zaprojektowanie, skonstruowanie i zaprogramowanie robota niezbędnego do wykonania misji znajdującej się na macie turniejowej. Etapy powstawania robota i sposoby rozwiązywania problemu badawczego uczestnicy będą dokumentować.

wyniki naboru