• Wiosenny pokaz mody

          • Na pierwszy dzień wiosny w naszej szkole zorganizowano wiosenno - bajkowy pokaz mody, który odbył się 20 marca. Ze względu na jeszcze dość chłodna pogodę cała zabawa odbyła się na szkolnym korytarzu, ale radość i zabawa skutecznie podgrzały atmosferę.

            Całe klasy wraz z wychowawcami miały okazję przebrać się za ulubione postacie z bajek, filmów czy książek. Niektórzy wybrali kolorowe stroje w iście wiosennym stylu pełne kwiatów i  wiosennych kolorów. I tak gościliśmy na scenie żabki i bociany z klas 0a i 0b, fantastyczne pieski dalmatyńczyki z klas Ia i Ib, furorę zrobił rój pszczółek z klasy 2a. Klasa 3a postawiła na Akademię Pana Kleksa, a klasa 3b przeistoczyła się w Minionki pod czujnym okiem Gru. Klasa 4a przywitała Panią Wiosnę w kolorowych wiosennych przebraniach, natomiast klasa 4b zatańczyła Minionkowy taniec. Klasa 5a wykonała taniec do piosenki o kaczuchach,  a klasie 5b za inspirację posłużyła Pani Wiosna. Uczennice klasy 6a zatańczyły do utworu wykonanego na fletach, a klasa 7a zaskoczyła gangiem owocowo-warzywnym.

            Jury wybrało laureatów konkursu dla klas na najlepsze przebranie, tak prezentuje się lista zwycięzców:

            w kategorii klas 0-III:

            1 miejsce – klasa 0a

            2 miejsce – klasa 0b

            3 miejsce – klasa IIIb

            w kategorii klas IV-VIII:

            1 miejsce -  IVa

            2 miejsce – IVb

            3 miejsce – Va

            Zabawa była pełna śmiechu, tańca i radości. Dzieci razem z wychowawcami i innymi pracownikami szkoły bawiły się doskonale. Wszyscy zgromadzeni tworzyli kolorowy tłum, który dodawał uroku temu wiosennemu dniu. Na koniec wszyscy wspólnie śpiewali i tańczyli do piosenki Wiosna ach to ty”.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

          • Pierwsze nagrody za realizację projektu MegaMisja

          • W roku szkolnym 2023/2024 nasz oddział przedszkolny zakwalifikował się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego #MegaMisja dla Przedszkoli. W projekcie biorą udział dzieci z grupy Oa  i Ob.

            MegaMisja dla Przedszkoli to program edukacyjny dla dzieci w wieku 5–6 lat, który wzmacnia kompetencje społeczne dzieci, skłania do refleksji nad tym, jak spędzają swój czas oraz jaką wartość mają relacje międzyludzkie – wszytko po to, by wchodząc w świat technologii i internetu, były przygotowane na wyzwania, jakie je spotkają.

            W ramach tego programu, dzieci uczą się wielu ważnych umiejętności. W trakcie zajęć dowiadują się, jak rozpoznawać i nazywać emocje, dlaczego ważna jest współpraca, czym jest zaufanie, jak porządkować informacje, jak skuteczniej zapamiętywać, jak wykorzystywać swój potencjał twórczy oraz co to znaczy być uważnym. Podczas tych zajęć dzieci nie korzystają z technologii i są zachęcane do współpracy, aktywności fizycznej, manualnej oraz poznawania świata. Materiałem wspierającym zajęcia są krótkie bajki, które dzieci oglądają w przedszkolu z wychowawcą – scenariusze zajęć są spójne z animacjami, a bohaterowie bajek (Julka, Kuba i Psotnik) zachęcają dzieci do aktywności i wspólnych działań.

            Po zrealizowaniu pierwszego cyklu zajęć, dzieci otrzymały edukacyjne nagrody, które miały na celu rozwijanie ich talentów i zainteresowań. Przedszkolaki otrzymały zestaw książek, który pozwoli im rozwijać umiejętności czytania, poszerzać słownictwo oraz pobudzać wyobraźnię. Książki są niezwykle ważne dla rozwoju dzieci, dlatego taka nagroda na pewno będzie miała pozytywny wpływ na ich rozwój intelektualny.

            Dodatkowo, dzieci otrzymały także zestaw plastyczny, który pozwoli im rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Zabawa plastycznymi materiałami nie tylko rozwija kreatywność, ale także zdolności manualne i koncentrację.

            Dzięki nagrodom, przedszkolaki mogą kontynuować swoją edukację i rozwój w sposób kreatywny i angażujący. Wierzymy, że te nagrody stanowią motywację dla dzieci do dalszego nauki i aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

          • Uroczystość z okazji 79. rocznicy walk o przyczółek osinowski

          • 21 marca 2024 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni wzięli udział w uroczystości z okazji 79. rocznicy walk o przyczółek osinowski. 

            W trakcie uroczystości odśpiewano hymn państwowy, złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Wygłoszono również przemówienia, w których podkreślano znaczenie pamięci o bohaterach i ich poświęceniu w walce o wolność i niepodległość. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z rekonstruktorami z okresu II wojny światowej.

            Uroczystość przy pomniku Matek Polek w Osinowie Dolnym była wzruszającym wydarzeniem, które pozwoliło nam wszystkim uczcić pamięć bohaterów oraz docenić ich wielkie poświęcenie w walce o naszą ojczyznę. Dzięki takim wydarzeniom zachowujemy pamięć o historii i ukazujemy szacunek dla tych, którzy poświęcili swoje życie dla dobra innych.

          • Światowy Dzień Zespołu Downa

          • 21marca oprócz pierwszego dnia wiosny, przypada również Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki. 

            Nasza szkoła po raz trzeci brała udział w Akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, organizowanej przez OREW w Juszczynie. Głównym celem akcji jest promowanie obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, rozpowszechnianie wiedzy na temat osób z Zespołem Downa oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami.

            Uczestnicy akcji mieli za zadanie wykonać wyjątkową skarpetkę według własnego pomysłu. Przedszkolaki oraz uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli ponad 42 metry wyjątkowego sznurka, który ozdobił szkolne korytarze. Włączając się do akcji „Wyjątkowa Skarpetka” pokazujemy nasze wsparcie dla osób z zespołem Downa i akceptację dla ich odmienności.

            Dziękujemy za zaangażowanie całej społeczności szkolno- przedszkolnej.

          • Ola Koster ze szkoły w Cedyni zwyciężczynią powiatowego konkursu recytatorskiego w Gryfinie!

          • Uczennica klasy 4 Szkoły Podstawowej w Cedyni Aleksandra Koster odniosła ogromny sukces. Została laureatką powiatowego etapu Małego Konkursu Recytatorskiego w Gryfinie. Ola Koster będzie reprezentowała naszą szkołę i cały powiat gryfiński w wojewódzkim etapie konkursu, który zaplanowany jest w drugiej połowie kwietnia w Kołobrzegu.

            Konkurs zorganizowano w sobotę 23 marca 2024 r. w Pałacyku pod Lwami. Naszą szkołę reprezentowały w Gryfinie laureatki etapu gminnego: Julia Żabicka, Aleksandra Koster i Marika Filińska.

            Zwyciężczyni Ola Koster recytowała w Gryfinie dwa utwory: wiersz Wisławy Szymborskiej „Miłość od pierwszego wejrzenia” oraz fragment „Mikołajka”  René Goscinnego.

            Olę do recytacji przygotowywały polonistka Alicja Kordylasińska oraz mama Małgorzata Koster.

            - Jestem bardzo dumna z Oli i życzę jej powodzenia na etapie wojewódzkim – mówi wicedyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni Alicja Kordylasińska, która uczy Olę języka polskiego.

            Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w Kołobrzegu!

          • Pamiętamy

          • Aż trudno uwierzyć, że minęło już 14 lat od czasu, gdy cedyńscy gimnazjaliści podjęli projekt "Dąb Pamięci". W kwietniu 2010 roku posadzili sadzonkę dębu dla uczczenia pamięci por. Jana Łysakowskiego, zamordowanego w Katyniu w 1940 roku. Uczniowie naszej szkoły zawsze starają się pamiętać o zapaleniu zniczy i pielęgnowaniu miejsca, gdzie został wkopany "Kamień Pamięci".

            W tym roku opiekę nad tym szczególnym miejscem podjęli uczniowie klasy V b wraz z nauczycielami. Porządkując po zimie otoczenie "Kamienia Pamięci" posadzili piękne wiosenne bratki i zapalili symboliczny znicz. Uczniowie są dumni, że mogą kultywować pamięć o tych, którzy za Ojczyznę zginęli w Katyniu, a nauczyciele cieszą się z prezentowanej przez swoich podopiecznych wzorowej postawy patriotycznej.

          • Świat bankowości na lekcji doradztwa zawodowego

          • W ramach lekcji doradztwa zawodowego w klasie 8 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cedyni gościliśmy pracownice Banku Spółdzielczego z Oddziału w Cedyni: panią Annę Tchórz i panią Adę Gers.

            W spotkaniu uczestniczyli wyłącznie uczniowie klasy ósmej, którzy mieli okazję rozmawiać z ekspertami na temat przyszłego zawodu oraz poznać bliżej świat bankowości. Przedstawicielki banku zaprezentowały uczniom różnorodne możliwości związane z pracą w sektorze bankowym, w których można się specjalizować, takich jak obsługa klienta, analiza ryzyka, marketing czy zarządzanie finansami. Pani Ada podkreśliła, że praca w banku może być zarówno interesująca, jak i satysfakcjonująca, dająca wiele możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania i dowiedzieć się więcej o warunkach pracy w banku, ścieżkach kariery oraz oczekiwaniach pracodawców w tej branży. Przedstawicielki banku BS zwróciły uwagę na znaczenie edukacji i ciągłego doskonalenia umiejętności w kontekście pracy w sektorze bankowym. 

            W trakcie spotkania uczniowie mieli również okazję zapoznać się z różnymi aspektami funkcjonowania banku oraz poznać podstawowe pojęcia z zakresu bankowości. Pracownice banku przybliżyły im takie kwestie jak otwieranie konta bankowego, bezpieczne korzystanie z usług bankowości internetowej czy oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy, aby dobrze zadbać o swoje finanse w przyszłości.

            Ponadto, podczas spotkania panie poprowadziły warsztaty w rozpoznawaniu autentyczności banknotów oraz pokazały banknoty zarówno "stare", aktualne, jak i waluty obcych krajów. Dzięki temu, uczniowie zdobyli praktyczne umiejętności w rozpoznawaniu fałszywych banknotów. 

            Wizyta pracowników banku BS w szkole na lekcji doradztwa zawodowego w klasie 8 okazała się niezwykle pouczająca i inspirująca dla uczniów, którzy mogli poznać bliżej świat bankowości oraz zastanowić się nad możliwościami rozwoju swojej kariery zawodowej w przyszłości.

            Na zakończenie spotkania panie wręczyły uczestnikom spotkania gadżety, co z pewnością sprawiło uczniom dużą radość i pozwoliło im zachować miłe wspomnienia z tego wyjątkowego wydarzenia.

             

            Dziękujemy pracownikom banku BS w Cedyni za poświęcony czas i cenne informacje przekazane podczas tego spotkania.

          • Dzień Kobiet w szkole

          • To był wyjątkowy dzień w szkole. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego postanowili odświętnie się ubrać i przygotować coś specjalnego dla wszystkich dziewczyn i pań. Z wielkim entuzjazmem i uśmiechem na twarzy, witali każdą z nich serdecznymi życzeniami i obdarowując słodkim podarunkiem.

            Ta miła niespodzianka sprawiła, że wiele twarzy płci pięknej rozpromieniło się uśmiechem. Ten gest sprawił, że każda kobieta poczuła się doceniona i ważna w tym wyjątkowym dniu. Inicjatywa chłopców z Samorządu Uczniowskiego z pewnością wpłynęła pozytywnie na atmosferę w szkole i zostanie długo zapamiętana.

          • Program Stypendialny Horyzont

          • Informujemy o możliwości zgłoszenia się uczniów klas 8 do Programu Stypendialnego Horyzonty. Tylko do 31 marca uczniowie klas 8 mogą ubiegać się o sfinansowanie nauki w szkole średniej w Szczecinie i innych dużych miastach Polski. 

            W ramach Stypendium uczeń ma zapewnione przez cały okres nauki w szkole średniej zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, kursy językowe, dofinansowanie do wycieczek szkolnych. Finansowe wsparcie dotyczy także pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji dzięki pracy metodą tutoringu. Wspólnie spędzają letnie wakacje i zimowe ferie, biorą udział w warsztatach. To fundament oferty stypendialnej.

            O stypendium mogą ubiegać się ósmoklasiści z miejscowości do 30 000 mieszkańców, którzy planują naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC, a średni miesięczny dochód w ich rodzinie nie przekracza 1900 zł netto na osobę. 

            Szczegóły dotyczące Programu Stypendialnego Horyzonty można przeczytać na stronie www.efc.edu.pl/programy/horyzonty.

          • Sukcesy naszych recytatorek

          • Etap gminny Małego Konkursu Recytatorskiego zorganizowano 5 marca 2024 r. w Bibliotece Miejskiej w Cedyni. W przeglądzie udział wzięło 24 wykonawców ze Szkoły Podstawowej w Piasku oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni. Jury w składzie: wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni Alicja Kordylasińska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Piasku Patrycja Jaz oraz bibliotekarka Dorota Tondel, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, przyznało następujące nagrody:

            W kategorii I – dzieci klas I – III

            I miejsce – Julia Żabicka (SP Cedynia) – z prawem do udziału w przeglądzie powiatowym

            II miejsce – Urszula Ściuba

            III miejsce – Maja Malaga

            wyróżnienie – Julia Soborska

            W kategorii II – dzieci klas IV – VI

            I miejsce – Aleksandra Koster (SP Cedynia) – z prawem do udziału w przeglądzie powiatowym

            I miejsce – Marika Filińska (SP Cedynia) – z prawem do udziału w przeglądzie powiatowym

            II miejsce – Zuzanna Mruk

            wyróżnienie – Jan Tyrpa

            W kategorii III – dzieci klas VII – VIII

            wyróżnienie – Kamila Błaszczyk

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za liczny udział w konkursie. Trzymamy kciuki za uczennice, które wezmą udział w przeglądzie powiatowym w Gryfinie.

          • Opłata za dożywianie - marzec 2024

          •  

            Przedszkole                                         - 21 dni x 12,00 zł = 252,00 zł

            Oddział przedszkolny                        - 21 dni x 10,80 zł = 226,80 zł

            Klasy I-VIII                                           - 19 dni x 10.80 zł = 205,20 zł    

                                                 

            Szkoła Podstawowa w Cedyni ma przerwę świąteczną od 28 marca 2024 do 2 kwietnia 2024.

            jadłospis przedszkole

            jadłospis szkoła

    • Galeria zdjęć

        brak danych