• Wizyta w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach

          • W dniu 27 kwietnia 2023 roku uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami uczestniczyli w Dniach Otwartych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach. 

            Pani pedagog przedstawiła ósmoklasistom filozofię i cele szkoły oraz ofertę edukacyjną. Omówiła warunki rekrutacji na rok szkolny 2023/2024. Uczniowie mieli okazję poznać profile klas, obserwować pracę nauczycieli oraz uczestniczyć w zajęciach praktycznych zawodu technika architektury krajobrazu oraz technika żywienia. Zobaczyli sale lekcyjne, sale specjalistyczne, pracownię komputerową, szatnie, salę sportową, siłownię oraz internat.

            Nasi uczniowie mieli również okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami szkoły o wymaganiach i kryteriach oceniania, zajęciach dodatkowych, praktykach zagranicznych. Uczestniczyli w grze terenowej specjalnie przygotowanej z tej okazji. Następnie, spotkanie zakończyło się ogniskiem, na którym uczniowie mogli upiec kiełbaski. 

          • Ogłoszenie

          • Informujemy, że od 25.04.2023r. do 15.05.2023r. odwołane zostały wszystkie zajęcia z 8 godziny lekcyjnej w związku z przebudową drogi w Golicach. Kursy autobusów powrotnych ulegną zmianie. Ostatnie odwozy odbywać się będa po 7 godz. lekcyjnej.

          • Wyniki konkursu pt. "Gmina Cedynia oczami dzieci"

          • W dniu 19 kwietnia 2023r. został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny pt. "Gmina Cedynia oczami dzieci". Zorganizowanie konkursu plastycznego z okazji święta szkoły okazało się znakomitą ideą, która przyciągnęła wielu uczestników oraz umożliwiła im wykazanie swoich zdolności artystycznych. Prace, które zostały zgłoszone na konkurs, przedstawiały przede wszystkim piękne okolice naszej gminy oraz jej zabytki. 

            Wykonane przez uczniów prace były bardzo różnorodne i kreatywne. Poziom prac był bardzo wysoki, widać było dużo zaangażowania ze strony uczestników. Wśród prac można było zobaczyć wizerunki kościołów, wieży, pomników oraz malownicze krajobrazy gminy i oczywiście urocze wrzosowisko. Niektóre prace były bardzo realistyczne i dokładnie oddawały rzeczywisty wygląd zabytków. Uczniowie wykorzystywali różne techniki plastyczne, takie jak akwarele, pastele czy rysunek ołówkiem. 

            Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie, ponieważ każda praca była wykonana bardzo starannie i z dbałością o szczegóły. Ostatecznie jednak udało się wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

            Kategoria klas 1 – 4 

            1 miejsce – POLA JASNOS – SP Piasek

            2 miejsce – KRYSTIAN BRONAKOWSKI – ZSP Cedynia

            3 miejsce – LENA CHABELSKA – SP Piasek

             

            Wyróżnienia zdobyli:

            JULIA BALCER

            NADIA KRÓLAK

             

            Kategoria klas 5 – 8

            1 miejsce – NADIA PORTKOWSKA – ZSP Cedynia

            2 miejsce – NATALIA MORDAL – SP Piasek

            3 miejsce – ZUZANNA MRUK – ZSP Cedynia

             

            Wyróżnienia zdobyli:

            AMELIA PETRYSZYN

            WANESSA ZAGÓRSKA

            MAŁGORZATA PAWLAK

            Konkurs był doskonałą okazją do promocji naszych lokalnych atrakcji oraz do wspierania rozwoju artystycznego naszych uczniów.

            Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

          • Wyróżnienia w Małym Konkursie Recytatorskim

          • 22 kwietnia 2023 r. odbył się Mały konkurs Recytatorski - etap powiatowy w Chojnie. W konkursie uczestniczyły uczennice z naszej szkoły: Marika Filińska i Zuzanna Mruk. Jury przyznało naszym uczennicom wyróżnienie.

            Gratulujemy!

          • Uroczyste obchody Święta Szkoły

          • Dzień 21 kwietnia był w naszej szkole dniem wyjątkowym, ponieważ właśnie tego dnia obchodziliśmy uroczyście Święto Szkoły. Szkolne hole zdobiły gazetki związane z patronem szkoły oraz prace plastyczne wykonane w ramach konkursu pt. "Gmina Cedynia w oczach dzieci". Cała społeczność szkolna miała symboliczne biało-czerwone kotyliony. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli ubrani w stroje w odcieniach zieleni.​​​​​

            Podczas uroczystej akademii gościliśmy władze Cedyni na czele z panią Wiceburmistrz Małgorzatą Karwan i Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Głowniakiem, przedstawiciela Rady Rodziców Irenę Śron, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły.

            Część artystyczną poprowadził opiekun Samorządu Uczniowskiego Sylwester Blachnierek, któremu towarzyszył zespół "Czciborzanie". Każda klasa zaprezentowała na forum szkoły wylosowaną wcześniej pieśń żołnierską, a najlepsi fleciści z klas 4-8 zagrali melodię "O mój rozmarynie". Na koniec części artystycznej wystąpił zespół Czciborzanie prezentując swój nowy utwór "Hej Cedyńskie Wzgórza".

             

            Przedszkole i oddziały zerówkowe

            Przedszkolaki aktywnie włączyły się w obchody Święta Szkoły. Wspólnie z oddziałami zerówkowymi przygotowały barwną wystawę pod hasłem "Moja szkoła, moje przedszkole marzeń” oraz wzięły udział w barwnym pochodzie ulicami Cedyni. Na korytarzu szkoły znajduje się wystawa "Eko zabawek" przygotowanych z okazji Dnia Ziemi.

            Klasy I-III

            Uczniowie klasa I - III przygotowywali się do obchodów Święta Szkoły wykonując dodatkowe aktywności i zadania związane z Naszą szkołą i jej patronem. W poniedziałek odbyła się lekcja plastyki w terenie. Powstałe prace plastyczne ozdobiły korytarze szkoły tworząc galerię prac pt. „Moja szkoła”. We wtorek wykonaliśmy kotyliony z nazwą szkoły. W kolejnym dniu doskonaliliśmy śpiew piosenki żołnierskiej „Serce w plecaku”, by móc ją zaprezentować na spotkaniu w czwartek. Podsumowaniem tygodniowych działań była wycieczka na Górę Czcibora i do Siekierek. Rozpoczęliśmy od przygotowania się do wysiłku fizycznego - od wspólnej gimnastyki. Przygotowani wbiegliśmy na Górę Czcibora. Po powrocie wysłuchaliśmy ciekawych opowieści pana Michała - pracownika muzeum w Cedyni. Posililiśmy się kiełbaskami i ruszyliśmy do Siekierek. W Siekierkach słuchając odgłosów przyrody, przemaszerowaliśmy przez most. W pobliżu mostu zrobiliśmy postój. Odpoczywaliśmy bawiąc się wesoło, korzystając jednocześnie z przepięknej pogody.  W drodze powrotnej podziwialiśmy piękno krajobrazu z platformy widokowej, która pozwoliła nam podziwiać otaczający krajobraz w całej okazałości. 

          • Wycieczka na spektakl „Kopciuszek””

          • Dnia 20 kwietnia 2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego grupa: 0a i 0b oraz uczniowie klasy 1a wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę autokarową do Dębnowskiego Ośrodka Kultury na magiczny spektakl pt.”Kopciuszek” w wykonaniu teatru Piaskowa Magia. Stali się tam świadkami niecodziennego widowiska, które tworzyła muzyka, głos lektora oraz obrazy tworzone z piasku, które można było obserwować na dużym ekranie. Całości dopełniały światło i cień. Dzięki takiemu zabiegowi animacji tworzonej na oczach widzów historia Kopciuszka nabrała innego wymiaru. Wytkane w ziarenkach piasku, świetle i cieniach obrazy dały możliwość przekazania tego, czego nie można czasami powiedzieć słowami. Przygody Kopciuszka przedstawione w niecodziennej formie wprawiły w zachwyt młodych widzów.

          • Uczestnictwo ósmoklasistów w Dniach Otwartych

          • 18 kwietnia 2023r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w Dniu Otwartym szkół ponadpodstawowych z naszego regionu. Ósmoklasiści odwiedzili Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie i Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie. Wśród zaprezentowanych szkół mieliśmy możliwość zapoznania się z ofertami edukacyjnymi dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych, zwiedzić szkołę, zobaczyć sale lekcyjne, pracownie, strzelnicę wirtualną, internat oraz skonsultować swój wybór z opiekunami szkoły oraz nauczycielami. Szkoły oferowały niezliczone możliwości rozwijania pasji, zainteresowań, nabywania nowych kompetencji poprzez udział w różnych kołach zainteresowań, zajęciach dodatkowych, projektach i wymianach międzynarodowych, grupach wolontariackich, konkursach, olimpiadach oraz wielu innych inicjatywach.

            Zróżnicowana oferta poznanych szkół pozwoli ósmoklasistom na wybór takiej placówki, która zapewni im najlepsze możliwości rozwoju i edukacji, odpowiadając na ich potrzeby i zainteresowania.

             

          • Wizyta strażaka na lekcji doradztwa zawodowego

          • W dniu 12.04.2023 r. na lekcji doradztwa zawodowego w klasie 8a gościliśmy pracownika Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie sekcyjnego Dawida Bartkowiaka. Pan Bartkowiak poza pracą zawodową jest również członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie. Strażak zaczął od opowiedzenia o swojej pracy w Państwowej Straży Pożarnej i opowiedział kilka sytuacji, które są najczęściej spotykane przez strażaków w swojej pracy. Następnie, sekcyjny omówił wymagania, jakie należy spełnić, aby zostać strażakiem i przedstawił drogę zawodową do awansu na wyższe stanowiska w jednostce. Pozwoliło to uczniom lepiej poznać wymagania stawiane przed kandydatami i zastanowić się, czy taki zawód jest dla nich odpowiedni. W końcu strażak podkreślił, jak ważna jest praca zespołowa w Straży Pożarnej i jakie umiejętności są niezbędne do skutecznego wykonywania tego zawodu.

            Uczniowie mieli też okazję zadawać pytania funkcjonariuszowi i dowiedzieć się więcej na temat pracy w straży. Wizyta strażaka była bardzo pozytywnym doświadczeniem dla uczniów, pomogła im lepiej zrozumieć, czym zajmują się strażacy i jak zdobyć kompetencje tej profesji.

             

          • Apel wielkanocny

          • Uroczysta akademia z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowana została przez grupę "Słoneczka" z przedszkola pod opieką p. Anity Zelmachowicz i p. Agnieszki Prucnal. Występ młodych artystów nagrodzony został gromkimi brawami. 

          • Życzenia świąteczne

          • Radosnych Świąt Wielkanocnych

            wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia,

            pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego

            oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.

             

                                                                       Życzenia składa

                                                               Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni

          • Informacja o opłacie za wyżywienie uczniów w kwietniu 2023

          •  

            Opłaty za wyżywienie w kwietniu 2023:

             

            Szkoła podstawowa kl. I-VIII  -   16 dni x 11,40 zł = 182,40 zł

            Oddział Przedszkolny -               19 dni x 11,40 zł = 216,60 zł

            Przedszkole -                               19 dni x 12,00 zł = 228,00 zł

             

          • Wyniki konkursu "JĘZYKOWE KALIGRAMY"

          • Przez cały marzec uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wykazania się kreatywnością i stworzenia JĘZYKOWYCH KALIGRAMÓW, czyli graficznych ilustracji oddających kształt i / lub materiał przedmiotu związanego z jego treścią. Konkurs został zorganizowany przez p. A. Szwałek i M. Łukaszewicz.

            Wykonano bardzo dużo profesjonalnych prac, z którymi można się zapoznać przy klasach językowych lub załączonych zdjęciach.

            Miło nam obwieścić, że w kategorii klas 4-5 zwyciężyły prace Małgorzaty Pawlak z klasy 5a, a w kategorii klas 6-8 bezkonkurencyjne okazały się prace Wiktorii Kurek z kl. 8a.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

          • PROJEKT EDUKACYJNY „TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH”

          • W dniach od 27 – 31 marca przedszkolaki z grupy „0a” i „0b” brali udział w projekcie edukacyjnym pt. „TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH”, którego organizatorem jest pani Marta Murawska. Celem głównym projektu było promowanie polskich bajek wśród dzieci, zaznajomienie przedszkolaków ze sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach, przekazywanie wartości moralnych. Bajki polskie pod tym ostatnim względem są szczególnie piękne. Fabuła ich jest prosta, ale jednocześnie ciekawa. Każdego dnia zerówkowicze poznawali innego bohatera polskich bajek: Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Pomysłowego Dobromira i Kota Filemona. Dzieci tworzyły prace plastyczne przedstawiające bohaterów, brały udział w zabawach dydaktycznych oraz wykonywały zadania związane z poszczególnymi bohaterami. Każdym zajęciom towarzyszył krótki seans filmowy.

            Dzięki udziałowi w projekcie przedszkolaki miały okazję nie tylko poznać piękne bajki z dzieciństwa swoich rodziców, ale również uczyły się o emocjach, tolerancji, empatii i wrażliwości na drugiego człowieka. Ten tydzień minął bardzo szybko, a bohaterowie bajek wywołali mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieci. 

            Nauczyciele biorący udział w projekcie:

            E. Bystrowska i J. Szpek.

    • Galeria zdjęć

        brak danych